| rebbeccaa a întrebat:

Pentru cei care stau pe Calea Dorobanti - sau macar pe undeva pe langa, auziti si voi un zgomot ingrozitor acustic de tobe/bass toata noaptea (uneori e si ziua) de cateva luni? Mie de la mine din bloc imi suna a muzica, ma gandeam ca o fi de la un club/bar dar nu prea stiu nici unul suficient de aproape care sa fie deschis pana dimineata. Uneori se aude pana la 9-10 dimineata. La mine in bloc se aude foarte tare, imi vibreaza biroul cateodata laughing)))

Răspuns Câştigător
| Brizbriz a răspuns:

Telefon la 112, plangere pentru tulburarea linistii publice
si daca au autorizatie, tot nu pot bubui cartierul in fiecare noapte, trebuie sa aiba izolare fonica si alte d'astea (cum a fost la Colectiv, chiar izolarea fonica a luat foc, pentru ca nu era si ignifuga)
a doua noapte, iar telefon la 112
a treia noapte la fel
a patra noapte telefon la 112 odata pe ora
a cincea noapte telefon la 112 la fiecare jumatate de ora

politia are DATORIA FUNDAMENTALA sa mentina linistea publica MACAR intre 10 seara si 6 dimineata, ei te capiaza pe tine si politia nu face nimic, tu capiezi politia

apoi dat telefoane la ProTV, Antena 3, digi24... de asemenea in fiecare noapte

asta, sau, decizi ca esti ca "tot romanu" si iti ascunzi capul sub nisip, si iti rezolvi problema personal... cu doape de urechi:
https://www.emag.ro/......e+urechi/c

8 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Care calea Dorobanti?
Este cate o Cale Dorobanti in fiecare oras mare din Romania.
Tu la care te referi?

| rebbeccaa explică (pentru Violleta2022):

A, Bucuresti, habar n-aveam

| darrio2007 a răspuns (pentru rebbeccaa):

Mda, habar n-aveai!

| Violleta2022 a răspuns (pentru rebbeccaa):

Ce nu aveai habar?
Eu sunt din Australia, altii sunt pe aici din Spania, America, Portugalia, europa... ma rog, nascuti in Romania, dar locuim prin toate colturile lumii.

| Rares_Petrescu_1974 a răspuns (pentru Violleta2022):

Singura importanta e in Bucuresti, aceasta Germanie a Romaniei, locomotiva a intregii tari

| Rares_Petrescu_1974 a răspuns:

E de la casa de discuri Global Records, strada Putul lui Zamfir 35, e petrecere mare cu basi, chiuituri, urlete, ba mai tare ba mai incet, vedetele casei de discuri, Inna, Antonia, etc, e de ani buni cosmarul asta, eu am crezut ca e de altundeva dar e chiar de aici, stau in Piata Dorobantilor, Bucuresti, pentru tipicari.M au innebunit de cap nesimtitii, politia da din umeri ca e greu de localizat, eu ii vad pe acoperis, au partial inchis, cladire maricica.

| CoAdink a răspuns:

Nu aud deoarece apartamentul meu este poleit acustic