| Yasmin875 a întrebat:

Voi cati frați și câte surori aveți? Eu nu am si ma doare.Cand mă gândesc că alții au îmi vine să plâng.Ma simt atât de singură. Cand o întreb pe mama de ce nu mi-a făcut și mie o sora sau un frate îmi spune că copiii se fac greu.sadImi este ciudă când alții se lauda cu frații/surorile lor.cryingÎmi amintesc că o dată eram la școală și diriginta ne-a întrebat cati frați și câte surori avem.Eu eram singura din clasa care a spus că nu are.Altii aveau si cate 7 frați.Eu nu am nici unul.cryingAbia aștept să fac și eu copii ca să nu mă mai simt singură.sadCred că fac măcar 3.
Cine ma consolează si pe mine?crying

Răspuns Câştigător
| crazypop a răspuns:

Ştiu că este cel mai frumos atunci când mai ai un frate sau o soră că ai cu cine să te mai joci, cu cine să te mai distrezi şi să faci foarte multe lucruri împreună, dar nu trebuie să fii supărată din cauza asta, când o să faci copii, o să faci mai mulţi o să te joci cu ei şi pe urmă ei intre ei şi o să fie frumos, simte-te bine chiar dacă eşti singură la părinţi că te poţi bucura de toată atenţia din partea părinţiilor.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Frate şi soră suntem doar la părinţi acasă!
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

| RAY a răspuns:

Ti-am spus ca esti buna de o aventura, poate vei naste tripleti, dar te anunt ca i vei naste singura cum ai 5 apartamente nu vezi vreun cent de la mine, deci cand o facem?

| PersonajFictiv a răspuns:

Priveste partea buna : acum poti face videochat fara sa intre nimeni peste tine ( - ca tot ai zis ca vrei sa te apuci).

| FaraNumePls a răspuns:

Poate ar fi fost încăpățânată...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ai norocul sa iti gasesti o prietena buna care sa iti fie ca o sora de exemplu.Sau o verisoara care te intelegi foarte bine cu ea...Nu trebuie sa fii suparata din cauza asta, fii fericita ca parintii iti ofera tot ce ai nevoie doar tie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt singura la parinti dar am 3 caini pe care ii iubesc foarte mult.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Eu am o sora mai mica si ne batem toata ziua.

| crazypop a răspuns:

Poţi să faci şi 10 dacă ai voinţă.

| NoctisFive a răspuns:

E cel mai bine sa nu ai niciun frate. Gandeste-te ca nu trebuie sa imparti nimic cu nimeni, ai toata atentia parintilor, etc.
Nu vad ce vezi interesant in a avea 7 frati... Orice primesti trebuie sa imparti la 7.
Bucura-te ca esti singura, multi ar vrea sa fie. Degeaba faci tu 3 copii si traiti intr-o garsoniera, abia avand bani de mancare. Mult mai bine e sa faci doar unul, maxim 2. Poti sa te dedici mai mult cresterii lui.
Te-ai gandit de ce mama ta nu vrea sa mai faca un copil? Poate nu are bani sa va intretina pe amandoi, poate nu mai poate sa faca sau poate are Rh negativ.

| Yasmin875 explică (pentru NoctisFive):

Eu am 5 apartamente.Au copiii mei unde sa stea.Mama mea nu a mai vrut copii ca este bolnavă. Oricum pe mine m-a făcut când avea 30 de ani.Acum e bătrână.

| prettywomen a răspuns:

Eu am o sora, insa uneori ne mai certam si le spun parintilor de ce au facut-o si pe sora mea, insa mama imi spune ca va fi frumos atunci cand vom creste si vom sta toti la o masa.acum cat suntem mici ne certam insa cand vom creste vom uita de micile certuri.eu cunosc o femeie care a fost singura la parinti si acum este casatorita si are 3 copii pentru ca cand era mica se simtea singura chiar daca esti mai rasfatata.toti care sunt singuri la parinti isi mai doresc o sora sau un frate dar asta e, poate parintii tai au probleme de sanatate si nu pot.pa cred ca team fost de ajutor daca mai ai intrebari poti sami scrii.te pup

| Beatrice0000 a răspuns:

Sunt mulți ce îți vor spune că e mai bine fără (doar pentru că ei nu se înțeleg cu frații lor) desigur că doar tu știi cum te simți neavând! Eu am 22 de ani și de când mă știu vreau un frate/soră! Mai ales când am aflat că aș fi putut avea dacă nu avorta mama când aveam eu 3 ani, ulterior mai pierduse o sarcină, în fine! Mi-e greu să vorbesc astfel de subiecte! Nici măcar nu știu dacă era fată, băiat! Tot ce știu este că este foarte greu fără, nu-i pot înțelege pe cei ce au dar nu dau doi bani pe asta! Poate într-o altă viață noi cei fără frați vom avea?✌️

| SufletSufletelSufletut a răspuns:

Buna! Am citit o intrebare interesanta pusa de tine si mi-a captat atentia foarte, foarte mult.Ai pus-o in 2017, in legatura cu faptul ca duci lipsa unui frate/sora.Am trait exact dar exact aceleasi sentimente ca si tine, aceleasi idei. Vrei sa vorbim despre asta? Cati ani ai?