| Angel2813 a întrebat:

happy voiam sa va intreb daca stie cineva ce inseamna cei doi omuleti din gat...eu asa m-am nascut si sunt curioasa sa aflu ce inseamna. Mama si bunica imi spun ca sunt insemnata si ca nu ar trebui sa fac atata caz pentru o amarata chestie, dar totusi sunt curioasa...
Mersi:*
P.S. sunt sigura ca nu am nici o boala.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E o mica malformatie a luetei (omusorului). Practic valul palatin se formeaza imncepand din cele doua laterale, la sfarist unindu-se pe linia de mijloc. Daca nu se unesc bine (fiindca in acel moment gravida a avut o problema), ramane asa ziza lueta bifida, adica bifurcata. Nu are nici o semnificatie atat timp cat nu este atat de serioasa incat sa iti afecteze vorbirea sau inghitirea.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Omuleți în gât?
De ce nu mergi la endocrinologie?
Pa, pa.

| OnuOnulică a răspuns:

Amigdalite.

| Flory1243 a răspuns:

Stiai ca omuletul din gat se numeste uvula sau lueta? Sunt unele cazuri, foarte rare, cand uvula (lueta) este bifida, adica bifurcata: la barbati prevalenta e 4/10.000, iar la femei e 0.

| ArmywCode a răspuns:

"Omuletii din gat" sunt amigdalelehee hee

| SpitalulDeGlumeti a răspuns (pentru ArmywCode):

Stie ea despre ce vorbeste, exact cum a scris Flory1234, Flory merita premiata

| Angel2813 explică:

Pai nu, nu imi afecteaza vorbirea.eu chiar sunt o fire foarte vorbareatalaughing dar intr-un fel ma ajuta caci multi imi spun ca am voce uimitoare... talentwinking nu am nici o problema...din cate stiu,
totusi mersi:*

| Daniel_Coman_1997 a răspuns:

Si eu am doi omuleti!