| DuLcyK a întrebat:

Buna TPU vreau si eu niste statusuri tari de ex : Hai invata sa treci peste viata nu e o poveste, cand destinu-ti joaca feste nu trebuie sa plangi zambeste! Astept funa + vot = fericiti happy kiss

5 răspunsuri:
| Andreea114820 a răspuns:

De maine fii mai bun…dar eu tot rea raman!

Fiecare trebuie sa existe, dar de ce tocmai tu?

Lasa-ma cu textele…ca iti pasa sau conteaza.lasa-ma cu lumea care nu ma agreeaza…aproape tot ce mi-am dorit am obtinut….si daca nu a fost asa.a fost pentru ca n-am vrut!

Am corpul de felina,privire si piele fina,ochii de vipera veninoasa,caracter de satena norocoasa

Invat sa plang fara lacrimi, sa admir cu masca indiferentei pe chip, sa sufar razand de fericire! Am oferit dragoste acolo unde trebuia sa ofer indiferenta!

Fii parsiva atunci cand crezi ca lumea te iubeste. Invata sa intorci spatele cand nu esti pretuita.Invata sa stii sa te faci respectata, chiar daca nu toata lumea te inghite.

Invata sa suferi de vrei sa iubesti, invata sa fii liber de vrei sa traiesti, nu dispera cand viata te apasa si nu plange de-al tau destin. caci dupa lacrimi viata-i mai frumoasa, cum dupa soare ceru-i mai senin.

Secretul e sa risti, sa te simti bine si sa castigi!

Traieste in asa fel incat sa nu ti se observe prezenta, dar cand pleci din locul in care ai trait, sa ti se simta lipsa.

Imi iubesc prietenii dar dusmanii ii ador pentru ca invidia lor ma face sa fiu mereu cu o treapta deasupra lor!

N'ai sa ma vezi ca plang.N'ai sa vezi ca ma ascund.Sunt pur si simplu ceea ce sunt. Pornesc la drum razand si obsedata de un gand.Vesnic luptand.N'ai sa ma vezi renuntand.

Sunt inofensivă, dar gândul meu e criminal!

Sper sa iti placa!

| DuLcyK explică (pentru Andreea114820):

Multumesc pentru raspunsul tau dar aceste statusuri sunt cam de fite!hee hee

| Andreea114820 a răspuns:

Asta e.Am incercat
La multi ani si succes!

| Claudiaeredit a răspuns:

*~Ce ar fi lumea fara BLONDE? O nimic toata… un dezastruhee hee „
*~Eu traiesc…tu stai. Sunt tot ce tu visezi, tot ce-ti doresti si n-ai!"
*~Daca cineva iti spune TE IUBESC, sa-i spui ca minte.caci iubirea iubirea nu se spune ci se simte…"
*~As vrea sa-ti demonstrez ca m-am schimbat. As vrea sa am sansa dar ai plecat.

Intra aici http://estatusuri.cabanova.com/statusuri-online.html
Sper sa iti placa *

| oanaade a răspuns:

Bunaaa!
Traiesc fara sa stiu ce înseamna sa am inima, zâmbesc nu mai las sa cada nici o lacrima!"

Îl faceai fericit, era fericit Ca te avea din nou pe tine Si nu mai conta nimic

Eu nu tin cont c'afara ploua, ca'i zapada sau roua/Mie nu'mi strica vremea starile cum vi se întampla voua

Nu are rost ` ma uuit, privesc sh zic ` Daa, a fost.

Imi place ca esti unic.Imi place ca esti aparte.Imi place ca te simt aproape chiar daca esti departeee` :-X

Am o fortsa`-n mine` care-mi spune` LUPTA` :X Nu o lasa` pe proasta asta chiar acum` sa te ajunga` :X:X

Stii;>.; x Dorintele sunt pe gratis >;] Eu Nu!; x

niciodata nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand toti prefacutii se prefac k` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

Sii cand vine vorba de iubire. Zi`le ca ma ai pe minne.

Orice femeie are langa ea barbatul care si-l doreste, dar numai o femeie inteligenta are langa ea barbatul pe care altele si-l doresc.

Nu vreau sa reprezint totul pentru oricine.ci as vrea sa insemn ceva, pentru cineva anume

Sa-u IntamPlAt DeStUlE Ji nu ReGrEt nimic, E O Vorba : Ce nu tE OmOaRa tE fAcE Mai PuTeRnIk!

Alege ce iubesti. Apoi iubeste ce-ai ales!

Aude ce vrea`. întelege numai ce`i convine`. oftica` te ca nu o doare de tine

Sunt aia de care ti-a zis mata sa te feresti

Numai un Strop de Adevar Te v.a Stropi si Vei Sti Ca Iubesti!

Cand Un copil Zambeste Pentru Prima Oara Ingeriiii canta Si Tot Cerul Se Deschide!

si mi`e atatt de bine! poate ca e mai bine pentru aman2.multa bafta cu "viitoarea"!

Este atât de schimbata! Exact cum ai zis tu ca nu o sa fie vreodata!

problema ta?! e si problema mea:X
dai uh de belea?! dau si eu de belea:X
uh esti sora mea,asa a fost mereu:X
cat timp suntem impreuna,nimic nu e greu!

Ai fost cu mine, cu mine ai tras mereu. Si aici nu ma refer la bine, ma refer la greu!

Pooate Semanam dar Nui Sora Mea Pe Bune:X
Ma Ajutta Imi Da Sfaturri Bunee.E ce am mai scump pe lume

Oricand putem spune ca:"ne stim dintotdeauna!" In momente grele ne-am intins una`alteia mana!

Am o Prietena p`care Stiu ca Ma pot baza
Sh orice Ar fi, Ea e doar a Meah!:X

Si ce daca e lumea rea ma ajuta 'sora' mea si la rau da` si la bine nu se desparte de mine!:X!
Poate chiar stii ce zic sau poate o iei in gluma Dar sunt legata de tine ca un creion de guma! :X

Lantul problemelor chiar de va continua Ai mare speranta, caci sunt de partea ta! :X

Ea M-a Intarit "Fata, Mergi Inainte! O Sa Ai Parte Si De Fapte Nu Doar De Cuvinte :X

•Fiecare clipa pictata-n roz, Tre'sa recunosc, iti apartine, Si nici macar eu nu ma cunosc.Asa cum ma stii pe mine. Sper sa iti placaa!
Funda! :*