| AngelSweet9999 a întrebat:

Buna TPUlove struck niste statusuri noi de prietenie pleasepuppy dog eyeslove struck

Răspuns Câştigător
| AndreeaFarasperante a răspuns:

Prietenii vin si pleaca,dar tu ai ramas mereu alaturi de mine.
Ce sens are viata fara prieteni?
Nu sunt perfecta...Dar de ce m-as schimba? Prietenii ma iubesc oricum si asa
Un prieten adevarat vede tristetea din ochii tai,nu se lasa pacalit de zambetul tau!
Orice ar fi,voi fi aici mereu
Stii bine te poti baza,ai sprijinul meu.
Prietenia este o haină valoroasă care se curăţă când se murdăreşte, nu se aruncă la prima pată.
Un prieten adevarat e greu de gasit, si mai greu de parasit si imposibil de uitat.
Indiferent ce viata ne va da, indiferent ce cale vom urma, prietenia noastra va ramane peste timp!
prietenii sunt aceea care sunt alaturi de tine la bine si la rau...sunt cu tine mereu.
Prietenia este încercarea prin care se măsoară un om.
Chiar daca nu am nimic, am prieteni deci...am totul!
Un iubit te poate injunghia in inima, un strain in fata, un prieten pe la spate. Dar prietenii adevarati nu poarta cutite la ei. (A boyfriend stabs you in the heart, a stranger stabs you in the front, a friend stabs you in the back, but best friends don’t carry knives.)
A friend is one who knows you and loves you just the same.
*A friend is one who knows us, but loves us anyway.
Prietenia este lucrul cel mai de pret.
Ce sens ar avea viata fara prietenie?
Drumul spre casa unui prieten nu este niciodata prea lung. Ca si calea spre inima sa. (The road to a friend’s house is never long.)

2 răspunsuri:
| PαtнwαуTσBℓιѕѕ a răspuns:

Cel neprihănit arată prietenului său calea cea bună, dar calea celor răi îi duce în rătăcire.
Proverbe 12:26

Nu te împrieteni cu omul mânios şi nu te însoţi cu omul iute la mânie,
ca nu cumva să te deprinzi cu cărările lui şi să-ţi ajungă o cursă pentru suflet.
Proverbe 22:24-25
cum poate sta împreună lumina cu întunericul?
2 Corinteni 6:14

Iubiţi-vă unii pe alţii cu o dragoste frăţească. În cinste, fiecare să dea întâietate altuia.
Romani 12:10

Ce voiţi să vă facă vouă oamenii, faceţi-le şi voi la fel.
Luca 6:31