| laviniaB a întrebat:

BUNA...trebuie neaparat sa ma ingras si cu mancarea nu prea merge, stiti cumva ceva vitamine care chiar sunt bune?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu alerga după automedicație.
Alege o alimentație cât mai sănătoasă și multă mișcare fizică.
Pa, pa.

| sellenaD a răspuns:

Buna! O persoana trebuie sa aiba grija cum arata si sa fie interesat/a de asta, dar, tu, din cate am vazut ba vrei sa ''dai burta jos'' ba vrei sa iei vitamine sa te ingrasi...Parerea mea e ca ar trebui sa fi multumita asa cum esti chiar daca poate ai cu un kg in plus sau in minus, e normal ca greutatea sa oscileze, putin, in pubertate /adolescenta, cand corpul trece printr-o serie de schimbari.De ce zici ca trebuie sa te ingrasi neaparat, iar? Bucura-te si fi multumita cum esti!

| laviniaB explică (pentru sellenaD):

Eu stabesc foarte repede daca nu mananc regulat maxim 2 zile salbesc si se vede pe mine foarte repede.dar desii mananc ca sa adaug din nou ceea ce am pierdut nu prea functioneaza la fel de unsor, de aceea ma cerut ceva ajutorhappy

| sellenaD a răspuns (pentru laviniaB):

In cazul acesta, parerea mea e ca ar trebui sa consulti un medic endocrionolg, nurtitionist.

| CataC a răspuns:

Buna
Arati ok in poza, nu stiu de ce ai vrea neaparat sa te ingrasi.
Mananca regulat si sanatos si fa miscare, corpul se va duce singur al grutatea ideala.
bafta

| laviniaB explică (pentru CataC):

In poza de la avatar sunt eu...doar ca acum am mai slabit..deci cred ca poti sa iti faci o ideehappy...

| ioiiuy a răspuns:

Pai am aceeasi problema, si stiu cum sa o tratezi : incearca sa mananci banane, mere, cartofi copti, morcovi, (adica sa mananci cat mai multe fructe si legume, dar sa nu-ti faca greata ca altfel le mananci degeaba, deci trebuie sa iti placa) si eventual daca metoda nu merge, incearca si fructe, si legume, ca au toate vitaminele necesare, lactate incearca, vitamina c, sau un pahar de lapte in fiecare seara. Si daca nici una dintre variante nu functioneaza, incearca colebil, iti da pofta de mancare. Eu m-am ingrasat cu fructele si legumele, si un pahar de lapte in fiecare seara. Tu o sa vezi cum functioneaza, deoarece depinde de organism.