| Eu26 a întrebat:

Buna tuturor!
Am o problema foarte grava! sad
Nici nu stiu cum sa incep. Cred ca o sa incep cu inceputul totusi...
Ieri seara, pe la 23:30, eram la o petrecere, am iesit, dupa o cearta zdravana cu iubitul meu[ suntem impreuna de 2 ani ] i-am luat masina si am pornit [ am 17 ani, se subantelege ca NU am carnet ] am mers pe drumul principal, spre un sat [ nu aveam o destinatie exacta am vrut doar sa ma duc departe], pe acel drum, pustiu, am accelerat, si din senin a aparut o femeie pe bicicl; eta in fata mea. M-am speriat ingrozitor, ea ajuns pe drum in cateva secunde, nu am mai putut frana, am lovit-o din plin, m-am panicat crying. Am iesit din masin, dupa ce am reusit s-o opresc, m-am intors la ea, era tot sange, era inconstienta, iar bicicleta era distrusa si ea, indoita etc. Am intrat in panica, nu am mai stiut ce fac, am luat niste servetele umede, noroc ca le aveam in masina, am sters volanul de amprente, si usa, TOT. M-am intors pe jos la petrecere, era cam jum, atate de ora de mers pe jos, nu ajunsesem departe cu masina;-j. I-am spus prietenului meu... el s-a suparat, dar a vazut ca sunt speriata, si m-a imbratisat. Am planuit in detaluyi ce aveam sa facem in continuare. A spus ca va merge la politie si sa declare masina ca fiind furata. Asta a si facut de dimineata, dar era prea tarziu, politia l-a acuzat pe el vinovat, deoarece au gasit masina la locul accidentului.
Cand am aflat am inghetat!
Prietenul meu este acum retinut, de azi dimineata, il audieaza, dar el nu m-a dat de gol, dar ma tem pentru el, va fi oare arestat? cati ani o sa primeasca? daca va fi arestat o sa ma simt vinovata tot restul vieti, dar nu stiu ce sa fac!? Voi ce ati face in locul meu? SINCER? crying Sunt disperata, va rog straight face. I don't want to see

Răspuns Câştigător
| TraficDeMentosane a răspuns:

Chiar ai o problema, nu gluma! Eu zic sa te duci tu singura la politie, pana nu te da de gol prietenul tau, sau altcineva, adica banuiesc sa prietenul tau ale un alibi, el era la petrecere in timp ce tu NU! Cred ca a observat mnacar cineva ca tu i-ai luat masina, si ca ai plecat de la party thinking

| Eu26 explică (pentru TraficDeMentosane):

Pai da, daca vor fi intrebati, cei de la petrecere vor spune ca iubitul meu a fost acolo tot timpul.

13 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cum ai putut face asta? Ai încălcat legea, du te imediat si spune adevărul, nu lăsa pe el să plătească pentru greselile tale, nu te mustră constiința că ai omorît un om? Esti criminală de mică, meriti ani grei de inchisoare pentru așaceva, erai beată?

| VadTot a răspuns:

Erai bauta? Acum scuza ma ca ti zic dar cat de naiva poti fi incat sa spui aici tot ce ai facut? Cred ca nu ai minte deloc ori tot ce ai spus este doar o inventie de a ta!~!
))Doamne nu mi vine sa cred cat esti de nava! Dar cred mai mult ca sunt doar niste inventii tot ce ai spus aici nu i asa?
Bine inteles ca va fi arestat daca nu te va da pe tine... daca ia el pedeapsa asupra lui cu siguranta va face cativa ani de puscarie ori ii va da cu suspendare~! Depinde daca i a pus viata in periocol Daca da! E mai grav pentru el! Si pentru ce [pentru ca tu ...nu te a dus mintea deloc! Sti ce pedeapsa este doar ca ai mers cu masina fara permis? dar mai ales sa faci si accident si sa nu ai permis! Sa mai si foarte grav~~! de la 7 la 15 ani~! daca i ai pus viata in pericol~~!

| IndiferentXD a răspuns:

Asculta aici!
Ai nevoie de o funie, franghie ceva si de un copac!
Faci un nod bun, si Pa
:*

| BluishAngel a răspuns:

Eu in locul tau as merge la politie si as spune adevarul.Nu trebuie prietenul tau sa raspunda pentru faptele tale, mai ales ca nu e vinovat deloc. Daca tii la el, ar trebui sa il aperi asa cum si el o face pentru tine.Nu stiu sa iti spun ce se va intampla deoarece nu cunosc regulile si legile de la politie, deci nu stiu cine va fi declarat vinovat si Doamne fereste cati ani de inchisoare va primi. Tot ce pot sa iti spun e ca cea mai buna solutie e sa spui adevarul.Stati calmi, mai ales tu, desi stiu ca e greu, dar trebuie sa fii tare, pana la urma toate problemele trebuie infruntate cu capul sus.
Sper sa fie bine.Succes happykiss

| Reiko a răspuns:

Du-te si spune ca tu ai fost cea care a condus masina caci daca iubitul tau te apara asa ar trebui sa faci si tu pentru el si sa spui adevarul. In cel mai bun caz primesti inchisoare cu suspendare pentru ca esti inca minora dar fapta este destul de grava SA OMORI PE CINEVA! Oricum ideea principala e ca trebuie sa marturisesti ca tu ai fost cea care a condus masina si nu iubitul tau. Daca el o sa ajunga sa faca inchisoare din cauza ta o sa-i distrugi complet viata si tu o sa il ai pe constiinta. Fa ce este corect si nu-ti fie frica de ce se va intampla, recunoaste ca tu ai condus masina si daca il iubesti asumati faptele! P.S. : Iubitul tau e de admirat ca isi ia vina asupra lui dar va plati scump pentru asta insa e o dovada ca te iubeste, din aceasta cauza ar trebui sa spui adevarul.

| UrbanGurlx a răspuns:

Deci ori le spui adevarul ori sa iti faci un plan ceva cu iubitul tau daca nu ati facut'o deja ..gen sa zica ca erati amandoi plecati sau erati la petrecere iar in timpul asta masina a fost furata de cineva care a facut tot si tu gen sa aprobi ca el a fost cu tine si ca nu s-a intamplat nimic. Acum ce o fii o fii.

| UrbanGurlx a răspuns:

Ar fii norocul tau daca nu te-a vazut femeia aia.

| Eu26 explică:

Dar cina a spus ca acea femeie este MOARTA? Nu a murit, este in spital, m-am imformat, este la terapie intensiva...

| TraficDeMentosane a răspuns (pentru Eu26):

Ha ha ha ...norocoas-o raised eyebrows! deci macar nu vei fi acuzata de omor thinking
Succes la tribunal!

| Eu26 explică (pentru TraficDeMentosane):

Nu-ti mai bate joc te rog! ma faci sa regret ca ti-am dat funda ...desi sincer nu cred ca ai meritat-o.ti-am dat-o asa...pentru ca ai raspuns prima