| Olivia90 a întrebat:

Bună tuturor! Aș dori o părere sinceră legat de un aspect mai intim. Este mai ușor să pot cere o părere de genul pentru că nu ne cunoaștem și există o oarecare "ușurință" in a face asta decât cu cineva cunoscut miehappy. Ideea este că am 22 de ani și de fel sunt o persoană mai retrasă, mai rușinoasă. Până la vârsta asta mi-am dedicat o bună parte din timp învățând, lucrând la viitorul meu lăsând la o parte orice fel de interacțiune intimă. Iar de curând am întâlnit pe cineva de care chiar mă simt atrasă dar știu că nu am deloc vreo experiență intimă și îmi este puțin jenă să îi spun, pe lângă asta deși îmi place mult am o reținere pe partea asta, parcă îmi este extrem de rușine, inconfortabil, puțin și "frica" de astfel de apropiere. Dacă mă puteți ajuta cu un sfat, o părere aș aprecia^⁠_⁠^

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca intr-adevar simtiti ceva unul pentru altul e irelevanta experienta fiecaruia ca invatati impreuna nu e bai.

| dullcat a răspuns:

Daca l-ai intalnit de curand, poate ar trebui sa mai astepti pana la partea cu sexul, si sa-ti dai seama daca e serios sau urmareste altceva. Daca e serios si tine la tine, nu te va judeca pentru lipsa de experienta.

| AdioTPU a răspuns:

Nu cred că el te va percepe într-un mod negativ. Mai sunt fete care nu au întreținut relații intime până la 22 de ani ba chiar mai mult. Daca el e o persoană cu empatie va înțelege. Ai grija numai să nu urmărească doar sex de la tine și să nu-ți rănească sentimentele, asta dacă și simți ceva pentru el și nu vrei doar o aventura.