| Thecurious a întrebat:

Buna tuturor, aud din ce in ce mai des sfaturile "Invata din greselile tale " si "Invata din greselile altora ".
Care dintre cele doua este cea mai utila?

8 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Eu consider ca ambele!

| Dismally a răspuns:

Cel mai bine este sa inveti din greselile altora, nu sa le faci si tu...

| FreddieM a răspuns (pentru Dismally):

Ar fi ideal, dar deseori credem ca noi nu putem gresi si inevitabil facem aceleasi erori. Cred ca intelegi mai bine greseala traind propria experienta.

| Dismally a răspuns (pentru FreddieM):

Intelegi mai bine intr-adevar dar sunt unele greseli prea mari pentru a fi traite de tine, iti spun din propria experienta, as fi preferat sa le invat de la altii...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai citit prost.

| Necuvântător a răspuns:

Ambele sunt inutile. Eu nu sunt supus nici greșelii.

| FreddieM a răspuns (pentru Necuvântător):

Ne spui si noua care e secretul sa nu gresesti?

| ciocolatamaruie4 a răspuns:

Ambele.
Din propriile greseli invatam mai repede.
Deschide ochii si la greselile altora. Nu de alta, dar nu-ti ajunge viata pe care o ai sa faci toate greselile. laughing