| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, bunicii vostri mai sunt in viata?
Daca nu, va rog sa ne spuneti cauzele mortii lor.
Bunica mea paterna, adica de pe tata inca mai traieste, restul au murit din cauza cancerelor pe care le-au avut.
Cancer pe creier, cancer de prostat, cancer pulmonar si altele de care nu imi mai aduc aminte.
Asta-i viata.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

2 de la un avc, 1 de la infarct, 1 de la mainmukte boli adunate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Doi bunici morți în război. Restul de boli terminale, la vârste înaintate.
ț

| Curious2 explică (pentru sadrian46):

Au murit in Primul Razboi MOndial sau in Al doilea Razboi Mondial?
Primul Razboi Mondial a fost intre 1816-1918, iar al doilea a fost intre 1938-1945.

| sadrian46 a răspuns (pentru Curious2):

1. Ambii in primul.

| Curious2 explică (pentru Curious2):

1916*, nu in 1816.
Romnaia a intrat in razboi in 1916.

| Drimmero a răspuns:

Doar bunicul din partea tatalui nu mai traieste, mi-am prins chiar si 3 strabunici in viata. A murit de cancer care initial a plecat de la rinichi si apoi a facut ravagii in cateva saptamani, facuse si osos si de toate.

| troleibuz a răspuns:

Nu. Cancer toti.