| anonim_4396 a întrebat:

Bună tuturor!
Ce folosiţi împotriva prafului,ce dă roade împotriva lui?
Mă exasperează praful,nu pot să sufăr mizeria,sunt obsedată de curăţenie!
Deci, ceva soluţii?

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Încearcă pe timpul zilei să ai geamurile mai mult închise, seara târziu/dimineața devreme să aerisești, pe timpul zilei praful este foarte intens în atmosferă și pătrunde în casă.
Pa, pa.

6 răspunsuri:
| hideaway a răspuns:

Eu am casa în renovare şi peste tot e praf şi nu-l suport, eu una îmi acoper plasmele, caculatoarele şi cam tot ce e în camere, şi când dau jos acel ceva cu care le-am acoperit nu mai e praf pe ele.
De asemenea, dacă vrei să scapi definitiv ar trebui să ţii geamul deschis şi curăţenie cu detergent, aspirator...
Într-adevăr, e greu, dar eu una cred că o să fii mulţumită.

| h3r a răspuns:

Pentru praf... mirosul de acetonă, diluantul, spirtoasele...îl "alungă".
Chiar dacă sunt foarte puternice, la mine funcționează, respir mai bine apoi, sunt foarte sensibilă la praf.
Că tot e vorba de "mizerie", praf, curățenie, păstrare... încearcă să ai în cameră zilnic o cană cu apă( stătută ), alungă aerul închis și umezeala( inclusiv mucegaiul de pe pereți )
O poți ține undeva mai ascunsă, în fereastră, într-un colț.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pt inceput nu-ti usca hainele in casa deoarece si alea provoaca praf.Airiseste des in FIECARE zi si sper ca va merge.Mie mi-a mers happy

| FastAndFurious a răspuns:

Tu pui intrebarile astea " interesante" doar ca sa dai funde pentru Legiuitoarea si Caramela, pe rand?

| anonim_4396 explică (pentru FastAndFurious):

Bună!
Ai ceva împotrivă?
Care este problema ta de fapt?
Dau fundă acelei persoane care consider că merită, care m-a ajutat cel mai mult, răspunsul tău este egal cu 0.
Meriţi un mare STUPID!
Aşa cum mi-ai dat la stupizi şi tu la rândul tău, aşa îţi dau şi eu acum, dragu de tine!
O zi frumoasă!

| FastAndFurious a răspuns (pentru anonim_4396):

Jenibil raspunsul ca si atitudinea.
" te pup! ".