| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor!
Credeti in vise?
Vi se indeplinesc visele?
Eu am inceput sa am un cosmar in care mama mea are cancer sad
Il visez destul de des si mi-e frica sa nu se indeplineasca.

Răspuns Câştigător
| alin1111111111111 a răspuns:

Buna!
Totul este in mintea ta, iti inchipui si de asta tot visezi...am trecut si eu prin ceva similar si inca mai am senzatii urate dar cel putin nu mai am cosmaruri.

12 răspunsuri:
| Seducatorul a răspuns:

Nu nu cred! Adica si eu m-am visat facand sex pe Luna cu Beyonce si nici in ziua de azi nu s-a indeplinit sad

| anonim_4396 explică (pentru Seducatorul):

Buna!
Sa stii ca te si cred repede...decat sa raspunzi asa la misto, mai bine las-o balta, pentru ca nu ma ajuti deloc!
Pa!

| Seducatorul a răspuns (pentru anonim_4396):

N-am vrut sa te supar(asa sunt eu mai glumet)! Oricum, chestile astea cu visele care se adeveresc sunt fictive!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Sărut mînuța visele nu înseamnă nimic, roagă te mult lui Dumnezeu ca să nu ai astfel de vise urîte, si multă multă sănătate mamei tale.

| gingergirl1 a răspuns:

Mie una...nu mi s-au indeplinit! Bine eu nici nu prea mi le amintesc da' ma rog!
Visele sunt....vise! Nu sunt adevarate! deci nu ai de ce sa te ingrijoreziwinking

| JustSolutions a răspuns:

Nu cred in vise desi acasa am in biblioteca 2 dictionare de vise evident nu poate fi adevarat si in vise dupa cate am inteles este vorba de niste semne spre exemplu :"daca visezi cimitire visul te avertizeaza sa nu cazi in nostalgia trecutului "etc

| anamimanonim a răspuns:

Eu nu cred in vise.

| NoNameNoName a răspuns:

Unele se îndeplinesc, altele nu... Sper din TOT sufletul să nu ţi se îndeplinească. Fii calmă! Dumnezeu e mare! Te pup!

| yutsa a răspuns:

Si eu am visat ceva si m-i s-a indeplinit visul ...si crede-ma nu a fost deloc placut.In cazult tau nu stiu ce sa zic...tot ce poti face e sa astepti sa vezi ce se va intampla.

| sweatnees a răspuns:

Visele si cosmarurile sunt proiectii ale evenimentelor pe care oamenii le traiesc in timpul zilei. Ele tradeaza caracterul unei persoane, arata oamenilor cine sunt cu adevarat si ce probleme emotionale au. „Daca in stare de veghe oamenii se pot preface, in vis nu exista aceasta alternativa. Daca visam ca murim asta nu inseamna ca murim fizic, ci visul poate sa semnifice o moarte simbolica.
Visele sunt limbajul sufletului. Originea lor este necunoscuta si, daca nu le retinem, le pierdem, ramanand astfel mai saraci cu o amintire sau cu anumite indicii care ne-ar fi putut ajuta sa ne rezolvam mai bine problemele din viata de zi cu zi.

| Robert_Iriminescu_1996 a răspuns:

O sa iti spun ceva ce nu o sa te bucure daca il visezi destul de des ei bine el se va indeplini in tro buna zi......http://assetsro.tpu.ro/design/images/emoticons/2.gif

| ElenaGabriela a răspuns:

Buna! Nu trebuie sa te sperii! Din cauza ca iti este frica sa nu i se intample ceva mamei tale. Te sfatuiesc sa stai linistita! Si eu am trecut prin asa ceva...din pacate! Te pup!