| Curious2 a întrebat:

Buna tuturor, daca ati putea, cum ati schimba lumea in care traiti?
Ce modificari ati face?
Ce ati schimba si de ce?
Ce ati vrea sa inlocuiti si cu ce sa inlocuiti?

13 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Nimic si tot... lista este prea lunga ca sa reusesc s-acopar cate vreau eu.

| RKBlue a răspuns:

Sa dispara religiile(toate), sa dispara homofobii si rasistii.
Plus, as mari Romania cu vreo 300.000 de km(putin din Ungaria, putin din Ucraina, putin din...ei bine, intelegi tu)
As scapa de oamenii corupti(din Romania si Europa)
As sterge India de pe harta.(nimic bun nu a iesit de acolo)

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Da' ce ai cu India?
Adica, tu vrei sa i se intample ceva rau Indiei, dar vrei binele Europei?
De ce?

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Romania e in Europa.De ce i-as vrea raul? Ne-ar afecta.
India e o taraplina de saracie si suprapopulare.Nu crezi ca mai bine ar disparea? Nu le vreau raul indienilor.In lumea ideala, ar ajunge in diferite parti ale lumii, cu diferite identitati noi.(si ar fi scosi din saracie)

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Esti fata sau baiat?

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Does it matter? Face vreo diferenta?

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Daca joci fotbal, esti baiat.
Nu am mai intalnit fete, care sa joace fotbal.

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

Pai nu joc fotbal.Nu-mi place.
Dar stiu fete(doua, mai exact) care sunt aproape innebunite dupa fotbal.

| Curious2 explică (pentru RKBlue):

Dar de ce nu iti place?

| RKBlue a răspuns (pentru Curious2):

E naspa...
Alergatul e cel mai bun sport(parerea mea)
Iar, din jocurile cu mingea, handball-ul e cel mai bun.

| anonim_4396 a răspuns (pentru RKBlue):

Ce spui tu elimina tot ce este Uman in noi. Ai neglija principalele trasaturi morale ale omenirii, ai sterge istoria.

Dupa mine as baga lege ca fiecare stat sa investeasca Fortat un procentaj mare in programul spatial global. Sa scapam de planeta asta cat mai putem. In nici 40 de ani am trecut de la trasuri trase de cai la explorarea spatiului. De ce? -> a fost motivatie, finantare. Pe cand din anii 80` am stagnat.

religia, si toate aspectele preferintele sociale ne definesc ca specie. Eliminarea religiei nu se poate face ba orice incercare are consecinte mult mai grave.
Exemplu: Religia Catolica era dominanta cu pumn de fier, Stiinta etc continua atat timp cat se facea in cadrul bisericii Deci era si CORUPTIE dar lumea mergea inainte. Dupa schimbarile sociale/politice religia dominanta si-a pierdut puterea oamenii au decenit atei? NOPE S-au indreptat catre ceva mult mai periculos/absurd/fanatic : SECTE

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un singur om nu poate schimba o lume întreagă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie mi ar plăcea sa fie toată lumea bunasad sa nu mai existe răutate, sa nu mai moara oamenii de foame, sa nu mai văd oameni săraci sau animale abandonate. Sa nu existe boli. Dacă as știi ca se poate realiza treaba asta, as fi dispusă sa mi dau și sufletul dar pe semnătura ca asa va fiwinking din păcate e foarte greuhappy

Întrebări recente