| Amidamaru98 a întrebat:

Buna tututor! Tot eu sunt laughing

Nu am prieteni, am câteva cunoștințe și alea false. Nu prea sunt sociabil, văd ca in jurul meu multă lume este prefăcută și mulți sunt profitori (femei/bărbați). Dacă nu ai ce sa le oferi nu te cauta nimeni…
Nu mă simt înțeles de restul oamenilor, mereu am fost pe alta undă si nu am cu cine sa mă înțeleg pur si simplu… nu am ce subiecte sa deschid… m-am izolat o perioada mai mare de timp (cred ca am fost in depresie) iar acum nu mai sunt atât de izolat deoarece lucrez si iau contact cu oameni dar si acum simt nevoia sa stau singur in majoritatea timpului.

Văd prea mult realitatea si mă deprima acest lucru, ce as putea sa fac sa fiu si eu mai nepăsător si nu mai stresez atât de mult din orice? Am albit la 23 ani. laughing

Menționez ca am prietena dar tot mă simt neliniștit happy

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Și eu,dar nu uita,niciodată nu fii indiferent fata de tine și de cei care te iubesc și mereu sa ai încredere în tine,scopul existentei este autocunoaștere și experimentarea existentei prin dezvoltare,învățare, experiente sociale,raționale,spirituale = ma refer la meditații, eu am un jurnal unde de auto critica, scopuri, încerc nu sa ma schimb și sa ma descopăr, nu toți sunt rai, doar ca nu sunt asa cum vrem noi, nici noi nu suntem cum vrem alți sa fie, daca eu vreau sa fiu prieten cu tine eu nu știu ce așteptări ai

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Văd prea mult realitatea. Cum o vezi?
tot mă simt neliniștit. Cum te simți neliniștit?

| J0B0MAT a răspuns:

Și eu am albit. Dar pe la 24. Când simți că începi să te stresezi/intri în depresie fă repede ceva care îți face plăcere pentru a-ți lua gândul. Mergi afară, vorbește cu cineva, vezi un film, desenează idk.

| AdrianVoicu a răspuns:

Ma vad pe mine la 20 de ani când citesc acesta rânduri care sfârșesc cu un smiley face