| Sunshine123 a întrebat:

Bună!
Vă rog, caut pe cineva să-mi explice pas cu pas cum se face schița pentru lucrarea de licență, întâmpin dificultăți la partea de metodologie iar profesorul îndrumător nu le are cu așa ceva, ne indică să citim noi cărți, din care oricum nu înțeleg mare lucru. Domeniu: psihologie. Aș vrea să luăm efectiv un exemplu de temă și să-mi explicați pe el.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai sunt sigur ca macar asta poate sa iti ofera indrumatorul, niste modele de lucrari de licenta din anii trecuti.

| dullcat a răspuns:

Buna.Ai cautat dupa cuvinte cheie? De exemplu pe Youtube sunt multe persoane care iti explica tot ce vrei.
https://www.youtube.com/results?search_query=lucrare+de+licenta+psihologie+

Succes.

| Sunshine123 explică (pentru dullcat):

Multumesc!

| dullcat a răspuns (pentru Sunshine123):

Cu placere.Te-ai mai lamurit intre timp? In mod normal la facultate trebuie sa aveti un seminar sau ceva specific, tocmai ca sa stiti cum sta treaba cand trebuie sa scrieti lucrarea.Noi asa am avut, a trebuit sa scriem exact ca la o lucrare de licenta, doar ca numarul de pagini era mult mai mic, subiectul la fel era mult mai restrans.