| NoTengoHambre a întrebat:

Voi ce credeti, sunt grasa? Am 17 ani, 1.62 si 52 kg.

Mi se pare ca arat ca o vaca scapata in lanul cu porumb. Pentru ca actualmente, exact asa arat. Sunt oribile, am sunci care mi se revarsa peste tot si se vad oribil, am fundul enorm, picioarele groase si burta la fel de enorma.
[Scuzati categoria! >:" )

12 răspunsuri:
| LNK a răspuns:

Bai cand ti-am citit descrierea imi imaginam o balena esuata. laughing
Calmeaza-te, nu esti grasa.

| Lissy_7308 a răspuns:

Nu chiar nu esti esti beleaa

| W3R4 a răspuns:

Ai dreptate, esti cat casa poporului! laughing
Mai fata, altele chiar tanjesc dupa un corp ca al tau! Cine ti-a zis (in afara de tine), ca esti grasa?
Nu te mai desconsidera atat, la 17 ani chiar arati super! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce te critici atat de mult? Esti foarte dura cu tine.
Accepta-te asa cum esti.
Slabuta, supraponderala, apreciaza-te.
Niciun om nu este perfect.Fiecare avem defecte, dar trebuie sa ne acceptam asa cum suntem, pentru a fi acceptati de catre altii.

Iar in legatura cu intrebarea ta, NU, NU esti grasa.

| Denis777 a răspuns:

Arati foarte bine de ce ai zi ce ca esti grasa

| ZigZagMTFK a răspuns:

Doamne la 52 de kg esti o fata perfecta! Asa isi doresc sa ajunga unele femei. Nu esti grasa! Ti se vad si coastele! laughing

| Jenniffer a răspuns:

OH DOAMNE!
Cum poti sa spui ca esti grasa? Arati chiar bine. Cand am citit ce ai scris am crezut ca esti o balena la cum te descrii dar nu esti una!
P.S. Dupa ce corpul s-a dezvoltat greutatea normala ar fi asa: La 1.62-> 62 kg dar la cei care nu s-au dezvoltat complet(sub 20 ani) e bine sa fie cu 10-15 kn mai putin.

| Elysssa a răspuns:

Doamne fereste! Cat de grasa sa fii? Arati ok si daca ar trebui sa mai slabesti cel mai potrivit ar fi intre 3-4 kilograme, maxim, iar cele 3-4 kilograme, in maxim 2 luni daca ai ambitie le vei da foarte usor si fara infometare.Sa fii sanatoasa si nu fi complexata pentru ca nu esti grasa! In viata ne ingrasam, slabim, iar ne ingrasam, iar slabim si tot asa, o data cu inaintarea varstei metabolismul nostru nu mai arde ca atunci cand suntem tineri.Am cu 2-3 kilograme mai putin decat tine si sunt chiar putin mai scunda, nu ma consider perfecta, dar nici nu ma plang, e ok asa.Pa pa!

| VADIq a răspuns:

Nu cred ca esti grasa laughing
Ai o figura... w0w big grin

| emanuel94 a răspuns:

Fara suparare dar de unde le vin la toate fetele ideile acestea preconcepute ca sunt grase; arati destul de bine.

| emanuel94 a răspuns:

Deci o fata de 17 ani trebuie sa aiba inaltime:161, 8 cm; 55 de kg si 82, 7 cm perimetru toracic iar la 18 ani datele sunt urmatoarele:162, 1 cm inatime 55, 2 kg greutate si 84, 4 cm perimetru toracic.

| light07 a răspuns:

Hey..nu e asa..doar ca te desconsideri tu..majoritatea fetelor fac asta dar gresesc..esti oke asa cum esti asa ca. tine'o tot asa :p