| Onisoor a întrebat:

Voi ce parere aveti despre zodia leu?
Eu sunt leu si cunosc si fete in aceasta zodie care sunt foarte de treaba, dar mai cunosc si baieti care sunt taree nesuferiti!
Credeti ca depinde si de sex?

Răspuns Câştigător
| madyddd a răspuns:

Buna!
Si eu sunt leu!
Caracteristica generala a zodiei Leu: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Leu: Foc
Calitate definitorie pentru zodia Leu: semn Fix (stabilitate)
Principalele calitati ale zodiei Leu: calitati de conducator, siguranta de sine, generozitate, creativitate
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Leu: sa straluceasca, sa fie în prim plan
Defecte ale nativului din zodia Leu: aroganta, vanitate

Uneori, nativul din zodia Leu poate parea arogant. Amorul propriu si auto-admiratia îl pot costa simpatia celor din jur. Îi plac aparitiile teatrale, iar în familie tinde sa adopte rolul de stapân. Sentimentele sale puternice îl pot duce la speculatii si aventura. Poate fi egoist.

1 răspuns:
| Tweetymrrr a răspuns:

Depinde, desigur. Plus că nu toţi oamenii care au zodia leu sunt la fel. Mai depinde şi de ascendent şi de o mulţime de alte chestii. Plus că nu ar trebui să crezi atât de puternic în astfel de lucruri precum zodiacul.
Succes!