| patricia_8129 a întrebat:

Vreau si eu un sfat de la voi imi iubesc prietenul foarte mult si el tine la mine simte ceva pentru mine dar nu la fel ca mine el este o persoana care nu ii place sa arate ce simte si eu sunt o fata foarte sensibila care pune totul la suflet si el nu vrea sa lase de la el adica sa se mai schimbe si eu am hotarat sa ma schimb eu vreau sa il fac sa ma iubesca si cred ca daca ma voi schimba si voi fi si eu la fel ca el adica sa nu ma mai supar din cuvintele pe care mi le zice la nervi si alte chestii.Credeti ca fac ce trebuie? Eu gandesc ca daca iubesti pe cineva poti sa faci totul pentru aceea persoana chiar daca el este diferit. Si mai este si problema ca ai mei nu sunt de acord cu acest baiat si el stie asta si noi ne vedem numai pe ascuns eu cred ca daca nu ar simtii ceva pentru mine nu ar fi de acord sa ne intalnim pe ascuns. Pentru cel mai bun sfat dau fundita si vreau cat mai multe pareri sau sfaturi din care pot sa imi dau raspunsul la intrebare daca fac bine ce fac va mutumesc pentru ajutor.

2 răspunsuri:
| Alina0491 a răspuns:

Nu are rost sa te schimbi pentru nimeni. Tu esti asa cum esti pentru ca asa iti place tie sa fii. Daca tu il iubesti si te-aai schimba pentru el, de ce nu ar face si el acest lucru pentru tine? Gandeste-te doar ca va vedeti si pe ascuns... crezi ca o sa fie o relatie frumoasa? Lucrurile frumoase le faci in vazul tuturor, nu ascunzandu`te. Esti tanara si nu se merita sa iti ascunzi iubirea. merita sa te certi cu ai tai, sa-i minti? si toare astea pentru ce? Gandeste-te bine. Uite, si eu am avut o relatie cu un tip timp de 4 ani si mai bine de jumatate. LA fel ca tine, am incercat sa ma schimb, sa fiu dupa el, sa fiu asa cum lui ii placea. Dar la un moment m-am saturat sa nu mai fiu eu, nu ma mai simteam in pielea ma, parca nu traiam viata mea, ci pe a altcuiva. Si dupa ce m-am chinuit 4 ani de zile sa fiu pe placul lui, ne-am despartit. Deci. nu merita sa te shimbi pentru nimeni.

| XdeaaX a răspuns:

Ubita...nu te merita.nu merita sa te schimbi niciodata pentru nimeni.ramai asa cum esti, daca cineva o sa te iubeasca sa te iubeasca pentru ce esti nu pentru ca te-ai sc pentru acea persoana. ascultama si o sa fie mai bine pup