| anonim_4396 a întrebat:

Buna, vreau sa ma apuc sa fac piercing-uri si chestii gen pensat, epilat si asa mai departe doar ca am 13 ani si nu stiu de ce am nevoie pentru practica sau ceva de genu, habar n-am.

Am 10 piercing-uri si pe 4 dintre ele mi le-am dat singura fara sa am complicații sau sa se infecteze(unul in ureche, septum, smiley si in limba) si urmează sa-mi mai dau (tot singura) deci pot spune ca am putina experienta in asa ceva, mi-e cam frica sa fac asta pe alte persoane dar ma gândeam ca daca fac practica sau ceva de genu o sa fie easy. Dar chiar nu știu de ce am nevoie ca sa învăț si sa fac fara frica, in rest cam am de toate, am cercei, branule, clește special si mi-am comandat un pistol de facut piercing-uri+cercei medicinali.

La pensat sincer nu prea m-as băga dar ma gândesc ca si aici exista ceva practica pentru a prinde experienta deci, de ce nu? laughing

Si la epilat, easy, nu mai zic nimic.

Cel mai tare ma interesează sa prind experienta si sa încep sa fac piercing-uri altor persoane. Cei care se pricep in astfel de lucruri, puteti sa-mi dati si mie sfaturi? Sa-mi ziceți cum/cu ce încep, de ce am nevoie si asa mai departe

4 răspunsuri:
| Nirvanaaa a răspuns:

Vezi tu, așteaptă sa mai crești puțin. Noi nu suntem aici sa îți contestam capacitățile dar chiar dacă înveți și te perfecționezi, nimeni nu va avea curajul sa ii facă asta cineva așa mic ca vârstă. Iar ca sa te înscrii la un curs din câte știu trebuie sa ai peste 18 ani.

| Danielaa31 a răspuns:

Eu cred că ești prea mica pentru sa ceva de pensat, epilat nu știu ce să zic dar piercing in niciun caz nu ai voie

| Iasminamaryia a răspuns (pentru Danielaa31):

Sunt dar daca prind experienta acum o sa-mi fie de folos in viitor. Am cunoștințe care acum au 20+ si si-au început cariera cu piericng urile la școală, in baie laughing
Si ce e in neregula cu voi frate? Am întrebat altceva, stiu si eu ca sunt mica, dar incearca sa răspunzi la ceea ce am cerut. Daca nu-mi spuneai tu ca sunt prea mica nu știam, mersi :3

| Danielaa31 a răspuns (pentru Iasminamaryia):

Eu nu ți-am zis cu răutate nu mă înțelege greșit dar pur și simplu nu ai voie și în plus ești prea mica