| EyesSad17 a întrebat:

Buna ^^ vreau sa stiu cum pot sa imi fac prieten (iubit) sa fie din alta tara in curand voi pleca din romania si vreau sa ma stabilesc in tara respectiva si acolo as vrea sa imi caut un prieten dar problema e ca nu stiu ce gusturi au cei din strainatate daca sunt mofturosi eu sincer va spun nu sunt frumoasa
sunt simpla credeti ca o sa pot gasi un prieten? acolo va rog o parere dau funda ^^

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Te complici singura.
Daca iti gasesti,sa zicem,un prieten din Grecia si tu pleci in Suedia,ce faci?
Cat priveste mofturile celor din strainatate,bine ar fi sa le uiti.
Sunt tot oameni,ca si tine,ca si mine.
Va trebui sa te adaptezi mai intai,acolo unde mergi si,pe urma,viata isi va urma cursul ei firesc.
Nu are sens sa iti faci ganduri negre,esti fata si,ca orice fata pe pamantul asta,vei cunoaste un baiat care iti va place mult!
Nu insista sa fii negativa sau ingrijorata pentru asemenea lucruri, toate vin la timpul lor, nu-i nevoie de nici o graba!

4 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare sa ajungi acolo si apoi; sa-ti faci prieteni si iubiti

| Djlsghtnquuw a răspuns:

Iubitii nu ti-i alegi asa,doar ca nu ai ce face sau ca ti-a venit tie pe moment. Ca sa fii cu cineva trebuie in primul rand sa il cunosti, sa ii cunosti gusturile si sa ajungi sa il placi. Doamne fereste, ce gandire mai ai si tu.

| EyesSad17 explică:

^^ da stai un pic nu e chiar asa cum crezi tu, dar in fine nu mai stau sa iti explic...

| bingolina a răspuns:

Lasa totul sa curga de la sine si fi tu insusi.