| Smile_4796 a întrebat:

vreau sa sun pe cineva in Italia dar atunci cand il sun nici nu apuca sa sune ca se inchide. de ce? am incercat sa pun si 0039076. dar tot nu merge ce pot sa fac sa imi merarga? sunt pe cosmote si am roamingul activat multumesc tuturor funda+vot:*

Răspuns Câştigător
| MisterIcs a răspuns:

Nu trebuie sa pui 0039 daca e numar de Romania. Daca are roaming-ul activat inseamna ca nu are credit, ca daca e in alta tara, chiar daca il suni tu tot ii consuma din credit, stiu din proprie experientawinking

3 răspunsuri:
| Tinca_Iosif_1994 a răspuns:

Nu exista numere ca in Romania, pe mobil e 0039327(exemplu) si pe fix00390247. daca ai incercat si nu merge, atunci nu se poate.numerele de telefon asa se prezinta.nu cred ca a activat el roaming.ul daca are cartela de Romania... sper ca te.am ajutat happy bye

| Smile_4796 explică (pentru Tinca_Iosif_1994):

Cand am pus 0039 l-am pus inainte numarului de Romania deoarece acela este prefixul italiei..si eu are roamingul activat.el este tot pe cosmote.happy

| Smile_4796 explică (pentru Smile_4796):

El*