| Adlai a întrebat:

Buna ziua,

As dori sa învăț și sa stăpânesc Ingineria Nanotech. Pentru ca vreau sa dezvolt o mașina cu tehnologia nanotech.

Întrebarea mea este:

1. unde as putea învață Ingineria Nanotech?

2. Exista cursuri pentru Inginerie nanotech in România? Sudata da, pot sa am linkul către site-ul lor ca sân ma pot înscrie?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nanotech este un complex de tehnologii. Ai nevoie de facultate pentru asta.

9 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Păi spune și tu: e frumos din partea ta să faci "nanotech", acum, până n-ai terminat laserul ăla ultra-beton-fantastic

https://www.tpu.ro/......apropriat/

și nici laptopul ăla cu trei-de-hologramat?

https://www.tpu.ro/......-o-masina/

| Adlai explică (pentru sierra1):

Pai asta e una dintre planurile mele de viitor apropriat. Chiar doresc sa îmi exprim inteligenta, imaginația și creativitatea.

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

Cu trei proiecte de anvergură, simultane, o să incurci ecranul 3d cu laserul sau cu naonotech-ul ăla.

Mi-e să nu sară ceva in aer, adică țin la tine

| Adlai explică (pentru sierra1):

Nu chiar simultan, pentru ca mai întâi voi construi mașina care sa leviteze dar care sa aibă următoarele features: joy stick pentru a manevra mașina și sa poți parca frumos, generator de scut, interfața holografica unde va fi atașata la volan ca șoferul sa vadă mai frumos viteza și toate cele și un sistem care sa facă ca geamul mașini sa fie negru sau alb numai ca sa protejeze șoferul de luminile Soarelui, iar asta poate fii controlat de pe Interfața holografica touchscreen.

Supăra voi începe sa construiesc laptop cu holograma 3D care sa aibă sistem unde sa dea voie ca holograma sa fie fie touchscreen sau NON-touchscreen.

Iar mașinile noastre de poliție vor avea alte îmbunătățiri și bunătăți cum ar fi arma cu laser care numai polițistul poate sa tragă numai ca sa oprească mașina hotului.

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

Da' levitatorul ăla o să aibă scaun regalbil pe inălțime și diagonală? Că e tare-tare important

| Adlai explică (pentru sierra1):

Bine inteles ca da, asta va fi viitorul României. Așa arată o mașina faină și clasica. Am uitat sa mentionez ca atunci când pornești mașina, ea va levita pe strada in mod natural.

Iar parcările Românești vor fi cu sistem de levitație cu magnet care atunci când vrei sa parchezi mașina, atunci ea va pluti frumos pana in a doua zi când șoferul vrea sa o oporneasca.

Când zic "parcari" ma refer alea de lângă blocuri și clădiri iar ele vor fi controlate de primarii.

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

Cool, o să se vândă levitatoarele alea și prin programul "rabla"

| Adlai explică (pentru sierra1):

Credeam ca numai mașinile vechi se duc la programul rabla.

| sierra1 a răspuns (pentru Adlai):

Adică predau o rablă și mai pun o sută-două și iau un levitator d-ăla (nou, desigur)