| Adlai a întrebat:

Buna ziua!

Eu intenționez sa construiesc un laptop cu holograma 3D touchscreen și intenționez sa construiesc o mașina electrică care sa fie hover. Dar bineinteles, acțiunea asta va avea loc după ce iau diploma de bacalaureat.

Întrebările mele sunt:

1. Ce fel de stiinta îmi trebuie pentru a construi asemenea laptop?
2. Ce fel de stiinta îmi trebuie sa construiesc asemenea mașina de viitor?

P.S. Tot ce vreau este sa fac un cadou superb pentru mama, ca sa aibă și ea cu ce sa se laude. Și știu cum sa fac mașina asta sa fie extraordinara de avansată. Și după aia, România va avea asemenea mașina la circulație de stat și apoi de circulație mondiala. Motivul este sa revolutionez întreaga lume din punct de vedere științific si tehnologic.

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Inginerie si electronica. Mult noroc. Daca companii de miliarde nu au reusit, si o faci tu esti smecher.

| Adlai explică (pentru Wr3nch):

Eu am speranța foarte mare ca Dumnezeu o sa-mi dea Permisiune ca eu sa pot construi așa ceva in viitorul apropriat. Pentru ca eu voi pune burta pe carte și nu ma opresc pana nu-mi iese.

1 răspuns: