| Vlad006 a întrebat:

Buna ziua, cineva interesat sa angajeze un cetatean strain din afara Uniunii Europene?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa-ti ajuti prietenul asta, fa-ti firma si asigura-te ca-l sponsorizezi 5 ani de zile, pe casa, masa si salariu, fiindca altfel nu ai cum sa-l aduci in tara.

Eu sunt foarte sceptica cu traficantii astia de droguri, arme si alte furtisaguri, care isi fac prieteni printre copii si incearca sa se infiltreze oriunde.

| Vlad006 explică (pentru Violleta2022):

Nu înteleg cum catalogati oamenii de acea Dumnezeu ne pedepseste fiindca rautatea din oameni este mare. Fiecare padure are uscaturi si nu trebuie toti oameni catalogati ca unii care face de rusine omenirea, de aceea si noi romanii chiar daca nu suntem la fel suntem catalogati tigani, hoti, cersetori.Îmi este rusine ca ma numesc om si animalele sunt mai solidare între ele

| Vlad006 explică (pentru Vlad006):

Eu am pus o întrebare si asteptam un raspuns nu pareri.Va multumesc!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Vlad006):

De ce crezi tu ca statul roman nu permite acestor afgani, somalezi si alte natii sa vina la noi?
Daca ai citii stirile ce rau fac ei omenirii ai intelege de ce-ti spun acum acest lucru.

Apoi, daca chiar esti interesat sa-ti ajuti un prieten, desi ma indoiesc ca asta iti este prieten, odata ce nu l-ai vazut niciodata in viata ta, nu ai fost la el, nu ati impartit aceeasi farfurie de mancare... de ce nu te sacrifici tu, asa cum fac prietenii adevarati?

Ia-ti angajament fata de statul roman ca-l suporti casa, masa si salariu, pe urmatorii 5 ani. Se cheama "viza de sponsorizare".

Sa nu-ti mai fie rusine, ci asa cum ti-am spus, daca chiar vrei sa-l ajuti, apai pune mana si ajuta, nu cere altora sa faca acest lucru!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Dacă e vreun indian și te-a abordat pe Facebook, apăi...
e bine să știi că de aceea s-a imprietenit cu tine. happy

| Vlad006 explică (pentru floresdemayo):

Stai linistita nu este indian si nu de asta s-a împrietenit

| oglindasultanului a răspuns:

De parca conteazalaughing tot ce conteaza e sa se priceapa la postul oferit, si limba destula cat sa comunice pentru el.

| Together a răspuns:

Ce stie sa faca?

| Vlad006 explică (pentru Together):

Depinde de ce i se ofera.

| Together a răspuns (pentru Vlad006):

Stie mai multe daca i se ofera mai mult? Ce stie sa faca daca i se ofera cat cere?