| Alexandru_Bratuleanu_1994 a întrebat:

din ce cauza ma simt asa de ametit? cand fac un efort ma simt ametit, mi dorm de la ora 22:00 seara si ma trezesc la 8 dimineata, si tot somn imi este, va rog dati-mi un sfat.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, e posibil sa ai anemie. Fa analize. La fel ma simteam si eu cand am avut anemi(lipsa de fier).
Daca ai asta medicul iti va prescrie niste pastile de fier. Si sa mananci multe legume cu frunza verde gen salata si in special ficat, te ajuta mult, dar daca ai anemie severa e posibil sa iti dea si cateva injectii.
Multa sanatate!

| Alexandru_Bratuleanu_1994 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc frumos de raspuns, din nastere am pasmofilie dar mi-am facut analizele si mi-a spus medicu de familie ca nu sunt anemic, sincer beau vreo jumate de litru de apa pe zi si nu prea manc fructe nu simt nevoia dar manc multa mancare, oare sa fie din cauza ca ma m*******z prea des? si sa pierz calciu, fier etc din organism?

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Buna,si eu m-am simtit ametit saptamana asta din cauza ca n-am baut apa, eram si infometat poate de asta esti ametit si tu