| Brunett94 a întrebat:

Bună ziua. Luna aceasta mi-a venit menstruația pe 20, cu 4 zile înainte fata de luna trecuta. La început a fost maro și a curs puțin. Apoi când se oprea când curgea. Pana ieri. Nu mi s-a mai întâmplat niciodată așa ceva. Care poate fi cauza?

2 răspunsuri:
| denyzo a răspuns:

Depinde cati ani ai si depinde cand ti-a venit. Menstruatia nu este regulata inca. E ceva normal, mai asteapta ceva timp si vei vedea ca se va regla. happy

| Brunett94 explică (pentru denyzo):

Nu cred ca este vorba de reglare. Am 23 de ani și mi-a venit menstruația pe când aveam 9 ani. Nu a fost niciodată regulata.în sensul ca nu mi-a venit pe o data fixa niciodată. Luna trecuta, în februarie am avut un contact sexual exact în ultima zi de ciclu și a "terminat" în mine. dar nu cred ca asta sa fie cauza. Pentru ca nu am nici un simptom anume