| AndreeaMadalina23 a întrebat:

Bunaaa. am o mare problema si am nevoie de un sfat.
Am o relatie de 4 luni si baiatul a inceput sa dea semne ca vrea sa ma pipaie (posterior si sani) dar nu o face pentru ca nu-l las eu. Se comporta foarte bine cu mine si e foarte atent (mai are scapari ca tot omul laughing) )
Problema este ca am cunoscut un baiat de ceva timp si a inceput sa-mi placa de el foarte tare :/ ma gandesc des la el si mereu ne uitam unul la celalalt si ne zambim. Nu stiu ce simte pentru mine sau daca are o prietena dar astazi mi-a pupat mana fara vreun motiv.
Ce sfat aveti pentru mine? Ce credeti ca ar trebui sa fac?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca in relatia ta este vorba de doi baieti, trebuie sa fii foarte atenta, pentru ca ii poti pierde si pe unul si pe celalalt.
Pe unul il poti pierde prin faptul ca ii respingi gesturile, iar pe celalalt il poti pierde cand v-a auzi ca ai o relatie paralela.
Cred ca este bine sa cantaresti decizia si actiunea pe care vrei sa o faci, caci facand asa, totul se va rezolva in bine.
Recomand urmatoarele :
Daca inima ta iti spune ca e bine sa ramai cu cel pe care il mentionezi ca fiind al doilea baiat, trebuie sa ii spui celui dintai situatia, si cu siguranta ca va intelege, iar daca situatia este inversa, este bine sa aveti o discutie mai personala.
Ma bucur daca te-am putut ajuta.
O seara excelenta.