| Innoffensive a întrebat:

Bunăh :*

Am si eu o problema... ce nu gasesc un raspuns si poate voi ma puteti ajuta sa'l gasesc.
Deci. Acum 5 luni am fost cu un baiat. Il iubeam enorm. bla bla bla. Dupaia un "amic" mi-a spus ca ma place si ca face orice sa fie cu mine. Oarecum am fost o perioada. de timp. Acum 1 luna am decis ca vreau sa fiu solo [singura]. Si am fost 3 zile cu acest "amic". Dupa 3 zile. cand mi-a spus ca ma iubeste. mi-a spus ca iubeste alta fata si ca ii este frica, ca daca as fi acum cu el sa nu-l las balta, adica sa ma despart de el. Am trecut si peste asta. Acum 2 zile am aflat ca el este cu o fost "bff' de-a mea. cea mai buna amic. fosta. si m'a deranjat foarte tare sad. Dar el nu mai pune acum la status. te iubesc. sau chestii d'astea cum punea cand eram cu el. El tot insista sa mai fiu cu el dar eu nu vreau.
Intrebarea este urmatoarea : El ma iubeste? Adica mi se pare Penibil sa fie cu mine 3 zile sa 'mi zica ca ma iubeste. si dupa aia ca nu mai ma place. si ca sa fie cu alta. Si daca ar mai tine la mine de ce este cu alta? Sa ma faca geloasa sau ce?

Cel mai bun raspuns. fundita :*

10 răspunsuri:
| alessia a răspuns:

Buna! happy Poate chiar are niste sentimente mai aparte pentru tine acest baiat. Dar nu inteleg un lucru thinking De ce ti-a spus ca nu te mai place? E ceva ciudat. Nu poti avea incredere in baieti, cred ca nici el nu stie pe cine mai place, pe cine mai iubeste happy.Nah asa e la varsta asta, probabil el nu stie ce-i dragostea adevarata. Incearca sa vorbesti cu el, e cel mai simplu, daca vrei sa afli happy
Pa-pa si bafta! happy

| Innoffensive explică (pentru alessia):

E cam greu sa vorbesc cu el. + nu prea mai ma intereseaza. destul ca am suferit/sufar din cauza unui PROST.

| ROB3RT89 a răspuns:

Stie el ce insemna sa iubesti?! Din cele spuse de tine mai mult de 14-15 ani n-are.Acum te iubeste,acum nu te mai iubeste...E cam dezorientat. Daca te iubeste, iti vei da seama prin gesturi, comportament etc!

| Innoffensive explică (pentru ROB3RT89):

Da. nu prea stie ce inseamna sa iubesti o persoana oh go on Cat de prost sa fii la 16 ani. adica cat de prost sa fi sa nu sti ceea ce inseamna iubirea si doar sa-ti fa-ti ''joc'' de persoana care tine enorm la tine oh go on

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Innoffensive):

Dar tu stii?! Si tu ai gandirea la fel de puerila ca el...Banuiesc ca sti vorba "cine se aseamna se aduna"

| Innoffensive explică (pentru ROB3RT89):

Da... am fost o proasta oh go on... Omul din greseli invata oh go on

| ROB3RT89 a răspuns (pentru Innoffensive):

Sa nu stai toata viata sa inveti din greseli! Ps un prost nu-si da seama ca e prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci te rog frumos sa-mi dai voie sa fac un rezumat.Ca sa fiu sigur ca am inteles bine.
OK:in urma cu 5 luni ai fost cu un baiat pe care il iubeai enorm-"bla-bla-bla"; apoi un amic ti-a spus ca te iubeste si ca ar fi in stare de orice pentru tine; si acum o luna ai decis sa fi singura ( solo), si dupa aia ai fost 3 zile cu acest "amic",care dupa trei zile cand ti-a spus ca te iubeste,ti-a spus ca iubeste pe alta, dar...
daaarrrr tot el are o frica sa nu-l lasi balta, adica sa te desparti de el.
Bun.Cam asta e.
De fapt stai ca mai avem ceva:
Tu ai trecut si peste asta, dar acum 2 zile ai aflat ca el este cu o fosta buna prietena de-a ta,lucru care te-a deranjat foarte tare,si tot el inista sa mai fiti impreuna,cu toate ca la status nu mai pune te iubesc, cum punea cand erai cu el, sau alte chestii din astea.
Bun.
Acum da-mi voie sa mai citesc odata:
Deci acum 5 luni, ai fost cu un baiat pe care il iubeai enorm bla-bla-bla, apoi un amic ti-a spus ca te iubeste...

| Geo4ALL a răspuns:

Pai e posibil sa incerce sa te faca geloasa, dar daca te iubeste de ce s-a despartit de tine dupa trei zile pentru a fi cu altcineva? Asta ma face sa ma indoiesc ca vrea doar sa te faca geloasa.

| Innoffensive explică (pentru Geo4ALL):

Nu stiu. cred ca vrea sa ma faca geloasa. ca si eu l'am facut oh go on. Numai el stie.