| simplu0 a întrebat:

Ca sa fii respectat trebuie sa respecti asa am auzit, dar ca sa fie si ei respectati de mine de ce nu respecta?

Răspuns Câştigător
| Axys a răspuns:

Buna pai respectul face parte din fiecare om de pe fata pamantului si asta depinde cum sil respecta.
Daca el (omul) e respectos cu persoanele cunoscute, rude, familie vecini acel om va primi respect la schimb sau poate deloc, la unii oameni sa nu astepti respect daca ei nu arata si nici o data sa nu spui da dc nu ma respecti nu-i bine sa nu o spui niciodata fi inpacata cu tine insuti ca ai respect pentru toti indiferent ca ei nu iti demontreaza in acel moment.

10 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Pentru ca nu toti sunt educati. Incearca sa fii tu un exemplu, chiar daca ei nu te vor urma! Pana la urma tot tu vei avea de castigat.

| simplu0 explică (pentru IsabelaIssa):

Imi place cum gandesti :*!

| IsabelaIssa a răspuns (pentru simplu0):

Multumesc! :*

| OnuOnulică a răspuns:

Pentru a fi respectat trebuie sa respecti si tu.

| simplu0 explică (pentru OnuOnulică):

Si eu cum sa ii respect daca ei nu ma respecta?laughing)

| OnuOnulică a răspuns (pentru simplu0):

Atunci nu trebuie!
Daca ei te respectau atunci si tu trebuia sa o faci.
Iar daca ei nu o fac nici tu nu trebuie sa faci.

| sublime89 a răspuns:

Important e sa dai peste cei care te respecta. Acei oameni exista, doar ca uneori sunt foarte greu de gasit.

| emilitalia a răspuns:

Padure fara uscaturi nu exista, asa ca trage singura concluziile de rigoare. Cineva spunea ca :daca toate mustele ar face miere atunci albinele ar intra in somaj laughing))

| Alexinho94 a răspuns:

Buna. Incearca sa fii tu respectuoasa si lasa-i pe altii pentru ca daca ei sunt mai jos decat tine tu nu trebuie sa cobori la nivelul lor. Iti sugerez sa faci ce crezi de cuviinta si lasa-i pe altii.
Sarbatori fericite si un an nou plin de impliniri!