| Deyalici a întrebat:

Calitatea vieții a fost mai bine acum cincizeci de ani decât este astăzi happy?

4 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

In niciun caz. Cu cat ne apropiem mai mult de prezent, cu atat calitatea vietii creste. Aceasta se poate vedea clar prin faptul ca speranta de viata a crescut in ultimii 50 de ani. Uita-te la tabelul de pe acest site si vei vedea http://www.inequalitywatch.eu/spip.php? article106

| EarsOfAFox a răspuns:

Daca stii ce implica acum calitatea vietii atunci e evident ca acum 50 de ani a fost net inferioara.

| dinhoo a răspuns:

Da. Mult mai buna. Era totul mai de acasa "home-made" absolut totul. Mancarea, viata si iubirea era mult mai de pret atunci decat este acum.

| Byby06 a răspuns:

Da,adica oamenii nu se imbolnaveau din orice,barbatii cat si femeile erau puternice,erau banii mai multi pe care lumea ii economisea pentru strictul necesar, dar totusi aveau de toate, copii aveau voie sa mearga peste tot si nu erau distrasi de PC, telefoane, tablete etc.