| bubu12234 a întrebat:

Cam cati dintre voi sunteti depresivi?
cum faceti sa treceti peste zilele acelea mai rele ca niciodata?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
25 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Eu mereu cand intru intr o relatie sunt in depresie sau cand manc dulciuri sau cand imi moare cineva drag,despartire, in prezent sunt ok, nu am nici o depresie, citesc o carte, ma culc, ascult muzica, ma plimb, vad un film, cand nu am un scop intru in depresie

| bubu12234 explică (pentru RAY):

De ce te intristeaza relatia?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Consider ca subconstientul meu retraieste prima iubire in prezent

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Chiar, intrebarea ce mi-a venit, daca ai avea ocazia sa te intorci la prima iubire, ai face-o?

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Nu

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Multi ar spune da

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Crezi ca as fi putut sa schimb ceva? poate as fi mers la ea, sa ma vad real cu ea, in acest caz ai dreptate, da as vrea sa merg in trecut sau sa il scimb nu sa il repet in mod indentic

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Toti vrem asta, dar din pacate e imposibil :p

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Asa e, faza e ca mereu retraiesc trecutul, acelasi fete cu acelasi carcater, acelasi minciuni, asta e

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Fete cu acelasi caracter? mai sa fie

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

Bine in ultimul timp nici am mai incercat nimic, vorbesc din trecut, numai cred in asa ceva

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Suntem atat de diferite si de enervante laughing fiecare in felul ei

| RAY a răspuns (pentru bubu12234):

De asta va intelegi asa bine intre voi ))))))))))))))))

| bubu12234 explică (pentru RAY):

Vezi ca stii laughing)?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Cred ca depinde de inteligenta intr-o oarecare masura. Bine, de regula cei deprimati sunt inteligenti peste medie, oricum. Eu mai recent traiesc o existenta paralela la mine in cap. Fara vreo legatura cu realitatea.

| mentholinks a răspuns:

Injur si blestem toti sfintii.

| AdrianVoicu a răspuns:

Fie bocesc fie ma asund in muzic, munca, sport

| PsyhoChild a răspuns:

Toata lumea are zile proaste.Asta nu inseamna ca trebuie sa fi depresiv daca ai o asemenea zi.Priveste situatia atent si incearca sa iti dai seama de cum ai putea sa transformi lucrurile in bine pentru tine.
De exemplu daca cineva ti s-a adresat urat gandeste-te ca nimeni nu este perfect si ca nu trebuie sa judeci pe cineva inainte de al cunoaste bine.

| ReZiSTorr a răspuns:

Momentan chiar sunt intr-o mica depresie.Nu de mult prietena mea m-a parasit avand cu ea o relatie de 1 an si jumatate.

| bubu12234 explică (pentru ReZiSTorr):

Inca tii la ea?

| ReZiSTorr a răspuns (pentru bubu12234):

E complicata treaba aici. dupa ce am ramas singur a intrat altcineva in viata mea si eu am refuzat-o dupa care, m-am indragostit de persoana respectiva si acum ma refuza ea pe mine

| bubu12234 explică (pentru ReZiSTorr):

Intr-adevar complicat

| Veninul a răspuns:

Ma gandesc la visele mele, si pentru ce traiesc pe pamant.

| NicolaMaria02 a răspuns:

Plang,si dupa imi trece.