| Ada477 a întrebat:

Am stat două săptămâni cu scăpări de gaze mari, că sunt scăpări pe la centrală și ieri am văzut asta. E posibil să pățesc ceva că am stat atâta cu scăpări de gaze?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
14 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Doamne fereste! Poti sari in aer. Ai grija! Pentru 3-4 sute de lei poti ramane si fara locuinta, si nenorocita pe viata sau moarta.

Răspuns utilizator avertizat
| Yuoia a răspuns (pentru Salontanul):

A mai pus aceeasi intrebare pe 23 august. Vad ca are intrebari cu cauza unor ameteli... dimineata.

| Salontanul a răspuns (pentru Ada477):

Banuiesc ca stai cu chirie fara un act! Daca este asa mai bine repar-o tu. Altfel risti sa mori. Daca este cu acte, cheama o firma agreata de fabricantul centralei (daca nu stii spune-mi mie denumirea centralei si te ajut) si pe baza facturii sa-ti deconteze banii. In caz ca nu o face poti merge in instanta si plateste si cheltuieli de judecata.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ada477):

Si ce daca stati cu chirie? La faze de-astea dai telefon urgent TU.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Ada477):

Geezus, nu ai inteles! Nu e vorba de "anuntat firma" ci de sunat la hotline-ul alora URGENT! Orice furnizor de gaz are dispecerat 24/24 pentru situatii de astea!

| darrio2007 a răspuns:

Daca aveai scapari mari, asa cum spui, nu mai apucai sa scrii aici. Cred ca ti se trage de la treapta aia.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu patesti nimic, ca de era ceva grav, erai deja ins pital sub masca de oxigen.
Scaparile au fost probabil atat de mici, ca au fost inofensive.

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns:

Dacă n-ai făcut bum! n-ai nimichee hee

| Yuoia a răspuns:

In 23 august ai pus aceeasi intrebare: https://www.tpu.ro/......venit-cei/
Apoi, de cel putin doua ari te-ai plans de ameteli si alte simptome date de gaz. Ai primit raspunsuri cu sfaturi de a chema un instalator de gaz. Azi, inca nu e reparata. Esti inconstienta? Gazul te afecteaza neurologic. Dar poti sa faci si una mai frumoasa: sa te vedem la stiri ca ai aruncat blocul in aer iar tu sa fii cu arsuri grave. Nu astepta dupa proprietar. Cheama un specialist, plateste si ceri banii inapoi sau scazi din chirie.

Răspuns utilizator avertizat