| Mario1994 a întrebat:

Când încetează asta cu coronavirus? Când trecem peste asta? Deja e stresant și nebunie mare să auzi aceeași treabă despre coronavirus. Care e scopul cu acest virus? Sunt minciuni?

5 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Din acest moment următoarele 30 de zile suntem în stare de urgență, tot învățământul este suspendat!
Dar, la nevoie se poate prelungi.
Iar, de virus vom scăpa după ce va exista un vaccin și după ce nu vor mai exista oameni bolnavi, decât în număr foarte mic.

| Mosotti a răspuns:

O sa trecem peste asta cand si-or atinge smecherii scopul de a da peste cap economiile asa cum doresc! Aaa, stai asa ca ieri un medic din armata SUA a zis ca masurile care se iau acum nu fac decat ca dupa vara sa vina un nou val de infectari. Ma intreb, de unde stie nenea?
Asta e scopul, destabilizare economica, SUA are doar un Ukraina 35 de laboratoare secrete biologice, asa ca.

Nu mai merge capitalismul, si ca sa-si pastreze ei privilegiile trebuie sa faca haos in alte parti! Inainte cand nu erau nuclearele, faceau razboi in asa conditii, mereu au facut asa, dar acu fac altfel. Cand economiile sunt praf, incep ei sa aiba monopol la multe.
De ce in 2017 a zis consiliu bancii mondiale ca va fi pandemie mai repede decat ne vom astepta?! Tim Evens a zis-o la TV, de unde stia?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Când nu o să se mai răspândească virusul. Să treci peste ce? Că nu e ceva ce se întâmplă zilnic ca să zici, eh, asta e, dă-o dracu. Unii parcă trăiți în peșteri, habar n-aveți ce se întâmplă cu voi laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,mă.Cele peste 175 000 de cazuri dintre care mai mult de 6700 sunt morţi sunt doar minciuni.
Gândiţi şi voi cu capul, nu cu fundul.

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai sa vezi ca Anglia are alt plan! Cica sa lase la liber sa se ia boala ca apoi sa se autoimunizeze oamenii si sa treaca treaba. Am auzit azi la TV dupamiaza. Nu sti ce sa mai crezi, un medic roman a zis ca nu e mare lucru, am si inregistrat asta, a fost in colegiul medicilor.
Ca sa nu mai zic ca Boris Johnson ala al angliei a zis "ee, asta este, mai mor cateva zeci de mii de oameni si na", deci ala vede treaba ca dracu.
Ca sa nu mai zic ca Anglia a zis ca 80 % din englezi vor lua virusul, Merkel in Germania a zis ca 70 % din ai ei vor lua. Ala de mai jos din film spune mai pe la sfarsit ca unu din canada avea scenariu ca 40 % din glob va lua, Dar ideea este ca cica ar trece de la sine ca si gripa normala. Insa de fapt si de la gripa normala se moare, acum nu stiu procentele. Noi avem deja 57 de morti de la gripa sezoniera am citit acum o saptamana de ex.

Uite aici: am inregistrat de la TV, nu e de pe Youtube, are 3 minute si 41 de secunde, uite ce spune:
https://youtu.be/Ky93SwtywPM