| tuGatita a întrebat:

Cand le dau ochii cateilor? Au 13 zile, sunt 3 de toti(cateluse) si 2 au deja ochi, insa una, cred ca ultima fatata are abia un ochisor si nici ala nu e iesit prea bine. Catelusa are grija de ei chiar daca eu i-am mai luat de la ea. Ziceti-mi. oare ii mai ies ochii? Sper sa nu ramana asa..Doamne fereste!

4 răspunsuri:
| anduktz a răspuns:

Hei! am vazut intrebarea ta si am si eu o problema... am 3 pui de caine {nu mai au mama} si daca poti sami spui la cate zilea lea cazut buriku la ai tai?

| tuGatita explică (pentru anduktz):

Nu mai stiu sigur la cate zile..cam intr-o saptamana cred cu aproximatie. le cade lor stai linistit/a. chiar daca mie nu mi s-a raspuns la intrebare, eu iti zic tie, la cateii mei le-au iesit ochii cam la 14 zile..asta ca sa stii si mai dureaza un pic pana li se fixeaza privirea.

| anduktz a răspuns (pentru tuGatita):

Mersi:X... leau cazut buricele azi dar la 2 dupa ce le dau sa manance [fac burtile mari de nu se mai pot misca] le iese buricu in relief si curge unpik de sange si asta nu stiu daca e ok

| tuGatita explică (pentru anduktz):

E ok nu are nimic. si la ai mei le mai curgea dar ii spala cateaua. acum au 2 saptamani si au buricul normal, curat, fara nicio urma de rana, de sange nimic. tu poti curata buricul cand curge sange cu rivanol. nu e mare lucru!