| Vikaa a întrebat:

Cand ma gandesc ca o sa am 4 ore de chimie imi vine sa plang nu altceva,ca iar ma ia profa ora de ora la tabla,imi vine sa mor, cum sa fac sa nu-mi mai fie teama? Ea nu da note mici da nu mai vreau sa ma faca dobitoaca si tampita...

23 răspunsuri:
| inflicted a răspuns:

Nu te mai duci la ore te duci la psihologul scolii si povestesti ca esti traumatizata de orele ei poate o bagi in belele

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar tu plangi si mori din ori ce? In fiecare zi? Da cand o sa intrii la facultate si o sa trebuiasca sa dai examene? Sa astepti la cozi infernale pentru o amarata de foaie? Sa vezj cand moare cineva apropiat?

Liceul e o nimic toata. Gandeste-te ca acei profesori lucreaza pentru tine, pe gratis. Asa nu o sa ai de ce sa iti mai faci griji dupa.

| Vikaa explică (pentru DoarBogdan):

Da,mor din orice, e vreo problema, asa sunt eu, daca nu-ti convine nu mai comenta pentru ca ma calci pe nervi si nu-mi place deloc.

| DoarBogdan a răspuns (pentru Vikaa):

A... iar te-ai enervat? De ce? Ca nu te compatimeste nimeni?

Calm. Daca fiecare ne-am enerva din atata lucru, ce ar iesi in lume? :/

| Andreeush a răspuns:

Nu are voie să te facă dobitoacă și tâmpită.

| OldSoul a răspuns:

Nu te mai du la ore.

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Şi dacă, de exemplu, ar putea să o ajute orele alea la ce vrea ea să facă după liceu?
Sau dacă va avea probleme cu absenţele? Poate să prindă ciudă pe ea şi să o umple de absenţe. (4 absenţe pe săptămână e ceva)

| OldSoul a răspuns (pentru anonim_4396):

S-ar zice ca ciuda a prins deja laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru OldSoul):

Da,de prins a prins deja, într-adevăr, dar crezi că nu poate prinde şi mai mult?
Crezi că nu e loc de mai multă? laughing

| Vikaa explică (pentru OldSoul):

Sunt singura dintre fete care e pusa in aceeasi oala cu baietii si ma trateaza in acelasi mod cu ei, poate nu-i place moaca mea, nu stiu ce sa zic...

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Pentru mine, cea mai frumoasa si binecuvântată perioada din viață mea a fost cea de eleva.Mi se spunea mereu, si eram data ca exemplu, ca sunt singura din școală cu picioarele pe pământ.Eram atenta la predarea lecției așa încât la mate corectam profesorul atunci când greșea la rezolvarea problemelor date ca exemple la lecția noua predata.Si asta chiar si in liceu, macar ca proveneam de la tara, unde am avut ca profesor un suplinitor necalificat, doar cu studii medii.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Mie mi se schimbă proful de mate și nu știu ce o fi de mine

| Vikaa explică (pentru AmFostOdataEuOBaba):

Mor,ce naspa, da eu plang de cateva minute cand ma gandesc.

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns (pentru Vikaa):

Pe mine mă doare capu'

| Yurisa a răspuns:

"Chimie"? Nu am mai auzit cuvantul ala de ani buni laughing
Nu e ok sa te jigneasca. Raspunde-i inapoi. Nu e deontologic

| Vikaa explică (pentru Yurisa):

Nu am cum sa comentez, e cu pile dansa si daca comentez m-am ars, lasa, o sa treaca a 11-a cu bine si vine si a 12-a si gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum să te facă "dobitoacă" şi "tâmpită"? Nici nu are voie să folosească asemenea cuvinte la şcoală, mai ales să i le adreseze unui elev.
Spune-i dirigintelui/dirigintei ca să ia măsuri sau vorbeşte cu colegii tăi ca să îi spuneţi toţi.

| 1231242 a răspuns:

Ce clasă ești?! Ai vreo soră mai mare?! Întreb pentru un prieten.

| Vikaa explică (pentru 1231242):

Am,dar e la facultate deja.

| 1231242 a răspuns (pentru Vikaa):

La ce facultate?happy

| Vikaa explică (pentru 1231242):

UBB Cluj

| Yee a răspuns:

Da eu ca am Bac-ul ce sa mai zic? Si iar profesoara de romana o sa ma puna sa ii ud florile din clasa in loc sa facem pregatire. La mate cine stie ce profesor incapabil mai prind (ca i-am tot schimbat in fiecare an si odata nu am prins si eu unul normal la cap)... ei, stiti cum se spune:

Cand nu ai bani de meditatii, semintele la scara blocuri acelasi gust are.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu e normal sa te jignesc nimeni, înțelegi. Dacă vrei putem vorbi mai multe.