| Samariteanul a întrebat:

Ce trebuie sa faca un profesor ca sa ma pot duce la director sa ma plang de el? Ceva pareri?(profa de romana ma agreseaza psihologic la tabla si tipand la mine)

8 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Daca iti pune note mai mici intentionat, daca te trateaza diferit fata de ceilalti colegi adica. cu tine e mai... si cu ceilalti normala sau mai blanda.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E suficient si atat(cu conditia ca tu sa nu exagerezi)

| Samariteanul explică (pentru anonim_4396):

Sincer nu exagerez... daca ai sti cum face la fiecare ora...cu ea nu se poate vorbi rational.Cand discutam o nuvela sau un roman vorbeste, chiar tipa uneori si ne critica ca nu stim, dar tot ea nu ne preda mai nimic si nici nu stie sa ne explice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar tu nu poți vorbi cu ea?
Dacă știi ce să îi spui se duce ea la director.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te duci cu o inregistrare facuta de tine la ora in care esti agresat psihic.

| Victor453 a răspuns:

Deamu poti sa te duci, profesorul n-are dreptul sa te ofenseze, sa strige, sa te agreseze psihologic, asta se socoate ca violenta psihologica sau morala

| crazypop a răspuns (pentru Victor453):

Stii cum e asta, multe n-au voie profesorii si tot fac, fiindca le-au permis elevii prea mult si de asta unii dintre ei si au luat lumea in cap.

| crazypop a răspuns:

Să te lovească, să-ţi vorbească urât fără ca tu să ii spui ceva, să te jignească, să te faca de râs fără a-i da niciun motiv, să te umilească in faţa colegiilor, să te bată, in primul rand tot ce ţine de violenţă fizică şi limbaj neadecvat.
Dacă ţipă la tine, nu o lua chiar in nume de rău fiindcă poate aşa ii este felul şi trebuie să il intelegi, nu-l baga in seamă, tu concentreaza-te pe ceea ce faci si fa-te ca nu il auzi sau agreseaza-l si tu psihologic si o sa si dea seama ca esti o persoana inteligenta care nu-i pasa prea mult de persoana lui (a profesorului) si o sa te lase in pace