| anonim_4396 a întrebat:

Când va ajunge Europa de Est la nivelul de trai al Europei de Vest?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodată că și vestul va progresa.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cand o sa avem salarii decente. Eu nu ma pricep la politica si lucruri de genul dar nu inteleg cum de se gasesc sute de milioane de euro pentru diverse proiecte (gen o hala) dar nu se poate majora salariul minim. Adica a ajuns sa coste 500 lei o masa la restaurant si in alte tari costa mai putin desi au salarii de 5 ori mai mari. Nu zic ca mersul la restaurant e o necesitate dar nici sa devina un lux sau un vis

| suntserios a răspuns (pentru Furnicuta000):

Salariile nu se pot mari așa din pix. Trebuie sa fie acoperite de economie. Și cu toate astea salariu minim creste constant, an de an, chiar de 2 ori pe an.

| Furnicuta000 a răspuns (pentru suntserios):

Atunci sa o tina tot asa. Dar daca am avea salarii mai mari am cheltui mai mult (ca si asa suntem un popor foarte cheltuitor) si toata lumea ar avea de castigat, poate ajungem si noi la nivelul de trai al nemtilor

| LordCristobal a răspuns:

Cand o sa se prabuseasca Federatia Rusa.

| Xox0 a răspuns:

Cand se va elimina coruptia, post-ideologia comunista si cand se va investi in cetatean si in industrie.