| anonim_4396 a întrebat:

Cand vorbesc cu prietenii mei pe video mi-e rusine si nu ma simt foarte comod, cum pot sa nu mai fiu rusinos si sa fiu normal fara sa imi fie rusine de cum arat? Se aude ca tremur in voce si ca ma simt incomod

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Repeti in casa ce vreis a spui si cand vorbesti online, nu vei mai avea trac.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

Ce e ala trac si de la ce se face? Cum scapi de el?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si eu am aceasta problema sa-i zic asa. Nu sunt un tip urat si nici neingrijit doar ca nici eu nu ma simt confortabil sa vorbesc prin videoapel. Prefer s-o fac in scris, asa mi-e cel mai confortabil.

Asta se datoreaza faptului ca poate esti o persoana mai timida, oarecum complexata si nesigura pe sine.
Aceste chestii le vei depasi probabil odata cu varsta si practicand mai mult timp comunicarea prin videoapel.
Stii, scapi de o teama expunandu-te la ea, psihologie inversa.