| anonim_4396 a întrebat:

Care are tendinte homosexuale mai accentuate, barbatul sau femeia?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Tendintele le au in egala masura si unii, si altii (indiferent de sex), dar cred ca barbatii se tem mai mult sa le afiseze. O mare parte dintre ei incearca sa le reprime pe cat pot pe tot parcursul vietii. De ce crezi ca sunt atatia homofobi pe lume? Majoritatea dintre ei nu sunt altceva decat niste homosexuali reprimati - sunt atat de furiosi pe ceea ce simt, incat se razbuna pe toti cei, care isi afiseaza in mod liber preferintele sexuale.
Iar femeile, dupa parerea mea, sunt ceva mai relaxate in aceasta privinta. Au mai putine motive sa se ascunda. Societatea e ceva mai permisiva cu ele, nu le judeca la fel de aspru ca si pe homosexuali de sex masculin. Asa ca, dupa parerea mea, tendintele homosexuale sunt (aparent) ceva mai accentuate la femei decat la barbati.

greece12
| greece12 a răspuns:

Daca observi cu atentie ce se intampla in high society,in anumite tari sau in puscarii,ma tenteaza sa-ti raspund ca barbatii sunt mai tentati de relatii homosexuale.Dar,e posibil sa fie,pur si simplu, doar mai sinceri, stii?

| AndutzaAndu a răspuns:

Eu cred că amândouă sexele. thinkingbig grin