| Hyperion7 a întrebat:

Care credeți că e cea mai dureroasă chestie, sa știi că ești inșelat/ă și totuși încă să ramai in relație sau sa te despărți de acea persoana?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sa te insele cu vreo matahala care sa o apere de tine.
Doar asta e dureros.

| Hammurabi a răspuns:

Dacă ești înșelat, de ce ai vrea să mai rămâi în acea relație?
Iar dacă te desparți, nu despărțirea e dureroasă. Despărțirea e doar o consecință.
Dureros e că te-a înșelat. Nu?

| Hyperion7 explică (pentru Hammurabi):

Întreb fiindca mi se pare un clișeu dar și mai clișec mi se pare să știi asta și să rămâi acolo, cunosc persoane...de asta întreb...și mă gândeam că poate am eu ceva la cap.
Și asta da,faza cu înșelarea, dar eu cunosc persoane care, deși îs înșelate, continua sa stea cu respectivul din comoditate și le-am spus că dacă va urma o despărțire cum vor reacționa, mi-au trantit un "aia e" ...ciudat,dar da

| Dismally a răspuns:

Pai cum sa ramai daca ai fost inselat? Pentru asa ceva nu exista scuza.

| Fantaspirit a răspuns:

Cine te înșeală odată o va face cu siguranță și a doua oară fără nici o jenă chiar daca susține că nu se va mai repeta, adică e o chestie ce tine de caracterul acelei persoane.

| Celestina003 a răspuns:

Să te despărțit.