| GabrielaIoana a întrebat:

Care credeti ca este cea mai faina meserie?

Răspuns Câştigător
| alexutzu1981 a răspuns:

Cred ca una din cele mai faine meserii ar fi cea de Gamer, sa testezi jocuri pentru marile companii. Ce poate fi mai fain decat sa te joci si sa primesti bani? Ca un raspuns obiectiv, cea mai faina meserie este aceea pe care o faci din placere, din pasiune.

25 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Actoria in filmele xxx unde femeile castiga mai mult decat barbatii

| AtateaConditii a răspuns (pentru mgtow):

Si mi se pare corect sa castige mai mult( fetele).

| GabrielaIoana explică (pentru mgtow):

Eu nu consider acele femei actrite, si nici nu cred ca e meserie faina. Alte idei?

| mgtow a răspuns (pentru GabrielaIoana):

E meserie buna cu profit mare si placeri de neuitat, eu zic pe planul 2 in topul meseriilor e sofatul, astept acum luna viitoare sa plec in europa cu un autotren si e destul de interesant condusul pentru mine, am toate gradele in permis pot conduce si autobuz/autocar... numai ca se plateste mai putin la cum e situatia economica. Inainte un sofer pe europa scotea 5000€ acum ajunge a 2000€ dar o sa-si revina treburile in bine

| GabrielaIoana explică (pentru mgtow):

Bravo! Ma bucur pentru realizarea ta dar cred ca e o meserie pentru care trebuie sa renunti la multe.

| mgtow a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Da, stiu ca nu pot avea o relatie serioasa nici familie dar nu are nimic. La cate despartiri vedem si crime in familii, e mai bine sa ne dam deoparte.

| GabrielaIoana explică (pentru mgtow):

Da, sunt despărţiri şi crime dar asta nu înseamnă că nu mai există persoane bune. Dacă îmi permiţi să întreb, ce vârstă ai?

| mgtow a răspuns (pentru GabrielaIoana):

23 tu?

| mgtow a răspuns (pentru GabrielaIoana):

18 ai

| GabrielaIoana explică (pentru mgtow):

Am 18 ani. Multi înainte!

| thegatekeeper a răspuns:

Tattoo artist, medic veterinar, bibliotecar, arhivist, arheolog, traducator, muzeolog, orice profesie din domeniul artistic (pictor, scriitor, poet, sculptor etc.), arhitect.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Prezentator/prezentatoare de emisiuni mondene. Tre sa stai in cur pe o canapea si sa-i barfesti pe altii, sa prezinti jeguri si scandaluri si-ti iei salariul.

| Fatamuntilor a răspuns:

Meseria de mama pentru ca cuprinde mai multe ramuri:bona,spalatoreasa, bucatareasa, menajera, consilier, ceas desteptator...

| AtateaConditii a răspuns:

Degustator de vinuri.

| GabrielaIoana explică (pentru AtateaConditii):

Oare se cauta in Romania?

| AtateaConditii a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Nu credlaughing.

| GabrielaIoana explică (pentru AtateaConditii):

Pacat, foarte pacat. laughing

| Sociopat a răspuns:

Cea mai faina meserie este sa-ti moara parintii intr-un accident iar compania vinovata sa fie obligata sa-ti plateasca daune morale lunar.Practic nu faci nimic si vin banii.Mai mergi si la TV sa plangi putin pentru cateva mii de euro.As putea trai cu asta.

| GabrielaIoana explică (pentru Sociopat):

Eu nu cred asa ceva. Fi serios!

| Sociopat a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Sunt.

| Theo94 a răspuns:

Mercenar sau traficant de arme, din asta(a doua) poti castiga milioane/miliarde de euro sau dolari, sau altceva din care se castiga bani multi.

| Happyjump a răspuns:

Boschetar

| elyfel a răspuns:

Medic,pentru ca salveaza voeti, intr-adevar este foarte mult de invatat dar te asigur pe toata viata+plus ca ai mai mult respect din partea societatii

| BlackChocolate1 a răspuns:

De cand asteptam o intrebare ca asta...Hmm,deci avocat, procuror, judecator(orice in acest domeniu).Nu stiu, pentru mine asta inseamna ceva maret. happy
Have a nice day!

| LiimeXdx a răspuns:

Heii.; 3 Pai fiecare cu gusturile lui.Eu, sincer, as vrea sa devin jurnalista! Dar depinde, talentul meu e sa comunic, sa scriu. Intelegi tu.;]
Insa, daca ar fi dupa mine eu as alege meseria de actrita! Bine, sigur, daca as avea talent. Si nu zic ca nu am, dar nu vreau o viata asa de. Zguduitoare, sa zicem.Cea mai frumoasa meserie o alegi tu, pentru ca de exemplu unora le place sa stea intr-o roba si sa ii judece pe ceilalti, dar mie clar nu.
Daca te-am ajutat, ofera-mi o funda! :**