| anonim_4396 a întrebat:

Care de aici așteapta iarna sau toamna? Eu abia aștept. M-am saturat de canicula asta si iarna fără zăpadă e mai faina.

6 răspunsuri:
| Ofiintă a răspuns:

Aștept toamna happy
Chiar mă bucură faptul că mai avem doar o lună din acest anotimp.
Toamna are acel ceva special care mă face să mă simt bine.

| Drimmero a răspuns:

As vrea sa fie vara mereu sau primavara, iarna ma deprima, totul e gri si alb, nu exista viata atunci.

| SilentRain a răspuns:

Eu, aștept iarna happy

| mastadont a răspuns:

Și eu aștept iarna, da să fie și zăpadă că altfel nu-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Venirea toamnei îmi dă o stare foarte ciudată, o melancolie accentuată...mai ales că atunci m-am născut. Când miroase din bucătărie a vinete coapte, a ardei, a zacuscă...mai că îmi dau lacrimile. Nu știu ce e cu mine. Nu știu ce aștept. laughing

| IgnatVictor a răspuns:

Deși m-am născut în mijlocul iernii, prefer vara. Pentru că niciodată nu am avut o problemă cu căldura. Poate doar transpirația incontrolabilă, care îmi cuprinde tot corpul atunci când stau afară la 40°C.
În general, îmi place să simt soarele pe piele și să mă bucur de zilele senine și călduroase, iar ăsta e unul dintre motivele pentru care sunt destul de bronzat.
Recunosc, iarna nu îmi place frigul și faptul că, de obicei, vremea e urâtă. Pentru mine iarna simbolizează o ușoară izolare în casă. Dar, chiar și la douăzeci de ani, e frumos să te joci cu zăpadă cu prietenii sau să vă dați cu sania împreună. Pentru că ăsta e cam singurul farmec al iernii. Plus sărbătorile creștine pentru persoanele credincioase.