| Alex a întrebat:

Care e cea mai mare tampenie pe care ai facut-o cand erai mic?

Răspuns Câştigător
| Stelutza1990 a răspuns:

Ceau.
Pe la 5-6 ani, am facut concurs de,, cine face pipi mai departe,, cu 2 verisori si o vecina.
Eu sunt cu un an mai mare decat verii mei, si ii bateam la toate.

Eee, tura aia am pierdut si i-am acuzat ca triseaza. Scandal, si plansete.
Am pus toata familia in dilema, ca nu stiau cum sa ne explice ca plozii NU au trisat.

Cativa ani mai tarziu, in aceeasi echipa, am gasit un copil cam de 3-4 ani in fata unui bloc.
Noi : Ce-i ma cu tine?
El : o astept pe mami, ca o plecat demult, si nu stiu unde.
Noi : ma ficior, stii unde stai?
El : cu muci si lacrimi : nuuuu!
Noi : cuuuuuuum? Nimiiiiic! vii cu noi.

Am luat plodul, si l-am dus la politie, in celalat capat al orasului.
O fost mare scandal, iar. Daca-l lasam la fata locului, venea aiurita de ma-sa sa-l recupereze, pentru ca am aflat ulterior ca locuia in zona. Dar noi: Zupereroi.

Plus ca, macar de 2-3 ori pe an, fugeam de acasa. Tot in grup. laughing
Lua unu bataie de la parinti, ne revoltam toti, si fugeam de acasa cate 1 zi.
Seara, veneam murdari si flamanzi, si ne-o luam toti.

| NOname a răspuns (pentru Stelutza1990):

Delicioase poveşti.
Părinţii sigur nu apucau să se plictisească. : ))

| Stelutza1990 a răspuns (pentru NOname):

Mi-a placut intrebarea, si bravo pentru Alex.
Am scris si eu un pic, ca nu vreau sa fac romane din comediile mele.
Tare as vrea sa vad aici povesti despre ce inseamna sa fii copil.

| NOname a răspuns (pentru Stelutza1990):

Nu cred că romanele tale din comediile copilăriei ar deranja pe cineva, din contră.
Hai că merg să pun o întrebare şi te asptept şi pe tine (cu aceste poveşti şi, dacă îţi face plăcere, cu altele).

16 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Să încerc să-mi amintesc care a fost cea mai mare tâmpenie pe care am făcut-o.

De ce, ţi-ai bătut vreun record personal şi vrei să vezi dacă şi pe ale noastre?

| mona a răspuns:

Mai multe tampenii, una dintre ele a fost cand la 4ani jumate mi-am luat bicicleta si m-am facut nevazuta pana in localitatea vecina..nici nu iti imaginezi ce pedeapsa am luat

| UnleashedPsycho a răspuns:

Am dat foc la apartament.

| Liviu a răspuns:

Pai cand eram eu mic frumos si destept(xD) am aruncat un pui de gaina in fantana de nu sa mai baut apa din earolling on the floor
Aveam obiceiul sa arunc in fantana cani, cutite, si multe altele.
bunicu le scotea cu o sfoara si magnet, o data i-am aruncat si sfoara si magneturolling on the floorCe mai m-a batut off off...
Am zgariat masina la unu cu magnetu.
Iam aratat la o fata care era clasa a 5 eu find a7 semnu paci laughing a 2 zi o venit cu masa, m-a intrebat ca de ce i-am aratat la fetita ei asa ceva.
I-am dat la un coleg de clasa cu un filtru dala de la dacie la ochii de i-am lasat un semn frumosrolling on the floorde il are si acum si intamplarea are vreo 10 ani.

| VadTot a răspuns:

Pai eram intr un depou de tramvaie..mam urcat in el..am apasat pe niste butoane am tras de o maneta..si s-a pus in funciune tramvaiul..bine inteles cand am simtit ca se misca am crezut ca cutremur mam speriat..si ..ghici ce..mam trezit..totul era doar un vis..doar ca.
mai tarziu cand am crezut mai maricel dar tot un copil nu m-am lasat pana nu mi am indeplinit visul in realitate!

| Fridăm a răspuns:

Uite că mi-am amintit cu chiu cu vai una...Eram la cămin şi cred că mă prinsese răceala, aveam un pachet de şerveţele în buzunarul bluzei. Când am fost la baie, din neatenţie, au căzut în wc. Ţin minte perfect că am pus'o pe educatoare să le scoată, iar ea le'a pus pe calorifer, să se usuce.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am fost un copil cuminte.
Știu că am rupt o priză la școală din greșeală și vina a picat pe copilul problemă al clasei, eu scăpând nevătămatăhee hee. Gest de lașitate, dar eram mică, ce știam eu?

| BrokenArrow a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai rupt o priză? Cum naiba ai reuşit? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru BrokenArrow):

Păi știu că era în spatele tablei. Tabla noastră avea niște laturi și priza era în spatele uneia. Știu că m-am lovit de tablă și am dezmembrat priza.
Și nu, n-am visat asta azi noapte. laughing

| TashaUhm a răspuns:

Pai. Aveam 5 ani! Parca.laughing
Am dat foc la perdele!
La 7 ani am intrat cu masina in gardu` lu` vecinuu`!(ce inseamna sa lasi un copil nesupraveghiat!laughing)
Lista poate continua!laughing
Dar tu?puppy dog eyes

| VictorL a răspuns:

EEEEE.multe tampenii

| allexya501 a răspuns:

Odata la 7 ani, am daramat frigiderul.
la 9 ani, am spart 3 geamuri in acelasi timp laughing

| Məğa a răspuns:

Am multe uite cateva: Sunt la 3, 7 ani. Am spart 4 geamuri, am rupt un gard, am aruncat cu pietre in masini, am spar 1 geam de la o masina, am dat foc la perdele, am sarit pe geam si mi-am rupt picorul, am sarit de la parter si mi-am rupt mana, am sprt 4 farfuri[m-am jucat de la farfurile zpuratoare], am stricat 2 caluclatore, am rupt 1 pat! Si asta doar in cativa ani, cine stie ce mai urmeaza!