| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Care e diferenta dintre a fi "PESTE" (aici nu ma refer la zodie) si a fi "INTERLOP" adica amandoi sunt baieti rai si santajeaza si bat oamenii dar oare Dumnezeu nu ii vede, oare nu tine socoteala de pacatele lor si de suferinta si frica pe care au bagat-o in oameni? Adica poti sa fii cat de mare si tare dar banii nu iti aduc fericirea doar o intretin si oamenii care au suferit cu greu isi vor mai reveni daca nu cumva sunt morti deja.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Peste se ocupa doar de prostituate (ia banii, bate clientii ''nerespecuosi'' si se asigura ca fetele castiga o suma minima). Interlop e o denumire generica pentru cineva care face activitati ilegale. Manut, lor nu le pasa de cine ii vede sau nu, banul conteaza.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Wr3nch):

Cum adica bate clientii ''nerespecuosi''? la ce te referi cand spui asta.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Wr3nch):

Inca ceva pe vremea lu Nea Nicu impuscatu erau "PESTI" si atunci s-au au aparut acum dupa 89'?

| Wr3nch a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Adica care nu vor sa plateasca, sau incearca sa loveasca fetele. Normal ca erau, doar nu crezi ca comunismul era un scut magiclaughing Se intamplau destule, dar nu le dadea nimeni la stiri daca nu voia sa imparta celula cu autorii.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Wr3nch):

Aha, deci e clara treaba Romania tot Romania a ramas exact ce spunea unu mai demult "nu s-a schimbat nimic" acum am inteles.

| costinvlad49 a răspuns:

Biblia este o porcărie.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru costinvlad49):

Nu e adevarat, 90% din ce e scris acolo e adevarat si sa adeverit pana acum.

| costinvlad49 a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Nu sa adeverit. Dacă eu spun ca va ploua sunt șanse de 70+% sa se întâmple. În plus, poți prezice când se va întâmpla rele sau poți prezice și sa le faci tu relele sa para ca este reala. Biblia este o porcărie inventata de masoni.

| rivotril a răspuns:

Pestele se ocupa strict cu femei ( prostitutie )
Interlopul se ocupa atat cu femei cat si cu jafuri, corupere, batai, si multe alte. Diferenta este ca interlopul are o gama mai diversificata de actiuni.
Acum chestia legata de Dzeu, depinde ce credinta ai. Probabil tu crezi ca exista, dar asta nu poate fi sigur. Fiecare va vedea in momentul oportun ce se intampla dupa moarte, iar daca chiar exista, sa fii sigur ca toti vor fi pedepsiti inzecit asupra actiunilor lui.
O seara frumoasa!winking funda?