| anonim_4396 a întrebat:

Care e limita dintre sexy si vulgar? Sunt curioasa ce pareri aveti si voi happy

2 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sa fi natural e sexy.Sa ai o tona de artificii pe tine, astfel incat sa nu stiu la ce sa mai uit prima data e vulgar.Sa folosesti 5 culori in aceeasi tinuta:roz electric, mov, verde, rosu si albastru.
Invidia papagalilorwinking

| Crs a răspuns:

Limita dintre vulgar si sexy este una foarte subtire. Ca fete, atunci cand alegem sa purtam o piesa vestimentara destul de indrazneata trebuie sa avem grija si la celelalte piese din vestimentatie si accesorii si chiar si la trasaturile fetei.
Dau un exemplu : colantii din latex sunt foarte la moda dar daca nu ii purtam cu o bluga decenta pot deveni foarte vulgari si chiar putem fi confundate cu alt gen de femei.
Dupa parerea mea daca alegem sa purtam o fusta foarte scurta sau acest gen de colanti, sau o bluza decoltata, cu spatele gol, etc, trebuie sa avem grija si la makeup - acesta nu trebuie sa fie unul foarte strident. Trebuie proportionate toate piesele vestimentare astfel incat sa nu dam in penibil.