| AliceAnnnnna a întrebat:

Care e problema asta cu persoanele din real life și MASS MEDIA? Efectiv sunt pe grupul de la postliceala și mi se tot trimit poze in care sunt menționata in tipe de 15 ani moldovence sau rusoaice dezbrăcate cu nas perfect buze perfecte și ochii mari și se tot spune "nici cu 100 de operații nu vei putea arata așa". Mai e și aia Malu care se pozează in ținute de sexshop la 16 ani de mi se tot baga pe gât ca de ce nu o am la follow pe Instagram ca sunt invidioasa pe corpul ei...mi se pare aiurea sa mi se bage pe gât la 20 de ani ai mei toate Perfecțiunile de 14-15 ani. Eu urmăresc pe Instagram prieteni nu copile cu acces la internet.
Am vb cu mama sa ma operez și sa încep o viața noua in alt oraș sa nu ma cunoască nimeni drept "fata de cal". Cam cât ar costa mandibula, buzele, nasul, sprâncenele mai sus, fruntea, pomeții mai subțiri, fața per total?

5 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

La 20 de ani ai taii nu ar trebuie sa iti pese de aspectul unor copii, unii nici nu au intrat la pubertate
Te las prea influentata de mass-media

| RoCkKiD a răspuns:

Problema cu retelele de socializare e aceiasi pe care o tot repet pe aici, acolo nu vezi toata viata persoanei, vezi doar niste bucati, bine selectate si incadrate.

Ma uitam pe bado la niste brazilience ca a ta care streamuiau si in poze arata de zici ca statau in nu stiu ce vile pe malul mari cand in realitatea, in stream se vedea ca erau nsite cocioabe care nu erau nici macar tencuite.

In plus, ce nu vezi e cata munca trebuie ca sa arati asa, daca ai trecut vreodata printr-o dieta mai drastica o sa stii, imagineaza-ti ca toata viata trebuie sa fii cu ochii pe cantar si pe mese, mereu la sala..si asta nu e usor.

Acum, in privinta fetei, ce nu ai de unde sa stii pe insta gram e cat de editate sunt, au fost o multime de scandaruri cu tipe de pe unsta care au fost fotografiate pe undeva si nu aratatu ca pe Instagram.

Daca ma intrebi pe mine, da, exista cazuri e persoane cu diformitati, dar orice tipa la o greutate ok care se ingrijeste nu o sa aiba nici cea mai mica problema sa isi gaseasca un tip.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Dacă tu ești cea din poză, arăți ok, nu ar trebui să-ți pese de reproșurile unora, cele care se iau de tine vor doar să se dea mari în fața prietenelor lor.

| Andrei200202 a răspuns:

După poza de profil vad ca arăți bine, de ce sa ti faci operații estetice?
Lasa le in pace si nu le acorda atentie copilelor alea terminatelaughing). Si eu ma frustrez mult cand vad ce preocupații si atitudine au mucoasele.

| Dragosdoar a răspuns:

Buna. Lasa mass media pentru labagii si cei care isi irosesc timpul acolo.
''Cam cât ar costa mandibula, buzele, nasul, sprâncenele mai sus, fruntea, pomeții mai subțiri, fața per total? Funda!''
Foarte mult,mii, probabil peste zece mii de euro; mult oricum. Nu stiu sigur, incearca sa cauti detalii pe internet, dar sa scrii in engleza ca gasesti rezultate mai bune. Sunt bani pe care nu ai de unde sa ii scoti la varsta ta si nu te as sfatui sa iti retusezi toata fata si doar o mica parte din ea
Daca chiar intr-adevar nu te adaptezi in orasul tau, poate ar fi ok sa incepi de la 0 altundeva. Mai lasa sa treaca timpul, eventual treci pe la un psiholog, nu e o rusine, am facut-o si eu.