supadeceapa
| supadeceapa a întrebat:

Care e rețetă voastră preferată de paste?

13 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Paste cu somon si broccoli. Am "furat-o" de pe Youtube, de la Chef Dumitrescu.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu ton

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Sunt mai multe care imi plac, cu diverse tipuri de branza ori sos cu carne, dar in general le evit.

| Drimmero a răspuns:

Spaghetele, dar nu oricare, cu ciuperci, ardei sau ce prostii mai baga lumea-n ea. Imi mai place condimentata, mai iute.

Spaghete cu ceapa calita, bulion amestecat incat sa se faca sosul, carnaciori si nu in ultimul rand... piper! Servite cu un vin rosu sau alb, nu conteaza, vin sa fie, m-ar da gata.

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Am uitat sa adaug mozzarella deasupra

| SilentRain a răspuns:

Paste cu ton

| zurick a răspuns:

Carbonara cu o tonă de pecorino laughing

| oglindasultanului a răspuns:

Ma satur de sos verde, deci inverzesc/ingalbenesc tot, si nici nu se curata bine. Candva mancam si eu cu carne, cu legume. dar acum, prefer doar condimentele, verdeata, fructe de mare, sau alea cu branza. Rosii, usturoi/ceapa oricum le pun ca-s ingredientele principale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Macaroane cu nuca macinata si zahar.
Macaroane cu branza.
Macaroane cu lapte.
Macaroane cu varza calita.
Astea sunt retetele copilariei happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi, ca toată lumea, ouă, cârnați, moaște șamd.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Paste carbonara

| sopranaCadaverica a răspuns:

Cu usturoi, sos de smantana cu parmezan si bacon. Pfaiiiii

| lorix a răspuns:

Carbonara.