| StrongHeart a întrebat:

Care este cel mai greu obstacol din viata ta pe care ai reusit sa il depasesti?

12 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Au fost multe, nu am un moment anume

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De obstacole nu scap. Mă îngroapă de vie încet și sigur.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Ce mai astepti, de ce nu pui piciorul in prag si nu faci ce trebuie sa scapi? Daca le lasi sa se aglomereze, o sa cazi tot mai jos.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Din aia ce lupt, din aia se adâncește. Din aia ce ies, din aia ma afund mai rău.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Nu lupti cum trebuie. Nu cauti ce ai nevoie.
Cere si ti se va da. Cauta si vei gasi. Bate si ti se va deschide.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Cer și primesc un "pumn în cap" din vorbe sau niciun semn de ajutor din partea oamenilor! Lupt cu gropile și vidul!

| isemilia a răspuns:

Cred ca au fost mai multe. In special insa noiembrie 2019 - octombrie 2020. A fost o perioada mai grea, si cu virusul, si cu sanatatea (fizica si psihica, in special cea psihica) etc si cu siguranta nu am depasit complet tot ce s-a intamplat, insa per total nu regret deloc ca am intampinat acel obstacol, sper ca acea poveste cu " Ce e menit sa fie, va fi mereu. " e reala. Daca ceea ce era in acea toamna era corect, sper sa revina candva, cumva, câtva.

| StrongHeart explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa ai asteptari din partea oamenilor niciodata pentru ca o sa ai parte de suferinta si dezamagiri toata viata. Important e cum reactionezi tu. Trebuie sa te bazezi doar pe tine in orice moment.

| mgtow a răspuns:

Adaptarea mgtow, sentimentul ca nu mai merge conceptia de a forma o familie. Acum sant stabil moral fizic si cel mai bine financiar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depresia
Am avut multe zile in care zaceam pe jos cu sange in jur ca ma taiam, nu puteam manca, dormi, nimic. Si totusi...ma aflu aici! SI respir!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru StrongHeart):

Voi renunța la internet, e un loc oribil.

| oglindasultanului a răspuns:

M-ai pus pe ganduri, nu cred ca am depasit vreodata vreunnu, eu am de a face numai cu piedici divine