| LionKiller7 a întrebat:

Care este cel mai important scop al Illuminati?
-Se ne ieie toti banii
-Sa ne controleze instaurand un nou guvern mondial
-Sa omoare toata populatia umana a Pamantului
?

Răspuns Câştigător
| CraciunFlo a răspuns:

Scopul lor final este sa reduca populatia pana la 500 milioane de oameni si sa poata sa ii controleze

5 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Esti foarte prost informat, ti-o spun din surse sigure

| Simpatic a răspuns:

Ideea de baza este ca lucrurile secrete nu se afla, daca ceva asa zis secret se afla inseamna ca este voit si acela numai reprezinta un secret in sine.
Momentan sunt doar speculatii in legatura cu iluminati, de fapt se spune ca ei isi au seva in antichitate, dar iarasi pot fi simple povesti de spus copiilor.
In randul copiilor Assasins Creed a readus isteria teoriei conspiratiei si legatura intre masonerie, templieri si iluminati; cat si documentarele despre masoni si noua ordine mondiala raspandite la intamplare pe net dar care nu pot fi verificate daca sunt sau nu veridice.
Iluminismul poate fi definit ca un curent si nu ca o organizatie secreta de sine statatoare, secrete sunt toate societatile oculte, chiar si sectele religioase, deoarece numai initiatii au acces la elementele de baza iar marii maestri au acces la toate elementele si cunostintele acelei secte, practici etc.

Daca vrei cu adevarat sa stii cine ne conduce aceia sunt masonii si evreii pe de-o parte cei care conduc la nivel mondial bancile iar pe de alta cei care conduc industria farmaceutica sau petroliera...ei ne vor raul! Si da omoara oameni prin ceea ce raspandesc in aer, in medicamente sau alimente.

| ubox7007 a răspuns:

Sa se joace, banul este ceva inventat, daca oameni nu si-ar mai dorii bani nu ar mai conta cine ii are. Dar este o joaca la nivel inalt, adica nu isi doresc ei sa controleze totul, s-ar plictisi, cat de patetic pare, este vorba despre un joc de puteri.

| Anihilatoarea a răspuns:

Tot ce ai spus tu face parte dintr-o teorie a conspiratiei.
Ce rost ar avea o societate secreta atata timp cat toata lumea stie de ea?

| T0T a răspuns (pentru Anihilatoarea):

This is the fact. Cel mai bine ascunzi un lucru expunându-l. Acum eu nu afirm nimic, dar la general e o chestie extrem de psihologică și chiar inteligentă dacă respectivii ar gândi așa.