| Mystique a întrebat:

Care este cel mai indraznet lucru pe care l-ai facut?happy

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Cel mai indraznet lucru pe care l-am facut vreodata a fost sa infrunt singura niste ciobani furiosi si agresivi care il incoltisera pe increzatorul meu copil de 14 ani, undeva in muntii Cibinului, numai pentru ca se oprise sa se joace cu cainii lor.Copilul acesta are darul nemaipomenit ca stie sa vorbeasca si sa imblanzeasca cele mai agresive animale.Si ciobanii, vazandu-si cainii dand din coada prietenosi in jurul baiatului, crezusera, primitivi cum erau, ca le daduse vreun drog si acum sarisera cu batele la el.SCena se petrecea la cateva sute de metri inaintea mea, pe o carare si nici azi nu stiu ce forta m-a facut sa tasnesc din grupul in catre eram si sa -i infrunt pe salbatici.Nu stiu cum aratam, nu-mi amintesc nici azi ce le-am spus, dar au lasat batele in jos, ba chiar ne-au insotit o vreme ca sa nu ratacim poteca.Si azi, cand imi amintesc intamplarea, nu ma recunosc in acea viteaza si subtirica faptura care tremura de indignare ...sau de spaima? Sau de amandoua?

9 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Nu stiu cel mai, dar unul dintre ele a fost cand diriga ne-a dat o propozitie pe care o sa completam si era "Daca as fii..., mi-ar placea sa..." si eu am scris "Daca as fii baiat, mi-ar placea sa fac pipi de sus"laughing. A fost putin suparata 5 minute pe mine, dar i-a trecutlaughing. Sau cand ne-a pus sa facem un orar cum ne-ar placea noua si eu am scris o ora ceva de genul "ora de batut directorul"oh go on.big grin

| Flav a răspuns:

Stiu doar ca cel mai stupid e ca ti-am raspuns la intrebarea asta, mai ales vazand si raspunsurile de mai sus.

| gigiro a răspuns:

M-am certat cu o persoana de la fortele de munca din Austria, ca la usa cortului. Am avut argumente atat de puternice, incat toata cladirea care era imensa, a amutit. Nimeni nu mi-a reprosat de ce strig asa de tare, usile se inchideau, paznicul a disparut. Nu mi-am dat seama pe moment, dar cred ca au fost socati-la fel si eu. Imediat au inceput sa fie serviabili, ma rugau sa ma calmez, mi-au adus vreo 5 tipuri de bauturi racoritoare, etc. Si sa stiti ca de atunci, ma servesc ca la carte cum se spune. A fost singura data in viata mea, cand am obtinut ceva facand scandal. Super!

| viatadecacatt a răspuns:

Pppaii! am pus mana pe...prietenului meu.laughing)

| simona_6231 a răspuns:

Ar fi multehee hee...acum cateva zile jucam la scoala urmatoarea carte si trebuia sa il sarut pe un colegbig grin, mi-a zis ca nu am tupeu...si l-am sarutatlaughing

| miauu a răspuns:

Mi-am parasiot iubitulaughing)

tu?

| kUuKii a răspuns:

Aaa... pi am lipit kopiute pe spatele profului si prostu nu si-a dat seama laughing

| valThina a răspuns:

Daca e vb d sc.am modificat niste note si absente. daca e vb asa in general...sunt destul d multewinking

| alin_5728 a răspuns:

Lam facut prost in ora pe profu de mate.